Stačí použít plastovou láhev a pár starých novin k vytvoření něčeho senzačního

Rádi tvoříte zajímavé věci podle nevšedních návodů? Jsou pro vás nemožné úkoly výzvou, do které se rádi pouštíte? Máte rádi tvorbu dekorací a ozdob? Pak pro vás bude možná dnešní nápad velkou inspirací, kterou si rozhodně budete chtít vyzkoušet. Bude vám k tomu stačit jen pár věcí, které ovšem dokáží vytvořit něco senzačního. Možná tak budete překvapeni, co vše lze vytvořit z obyčejné plastové láhve a starých novin. Pojďte na to.

Handmade věci vedou

V dnešní době jsou stále více populární tzv. handmade věci, resp. věci, které si vytvoříte v pohodlí domova vlastníma rukama, místo toho, abyste je kupovali za drahé peníze. Takové výroby pak přináší radost a uspokojení, neboť jsou dělány s láskou a chutí někoho potěšit. Navíc se k nim používají převážně přírodní materiály, které dávají přirozený charakter. Jedním z takových výrobků pro domácnost je nádherná miska, která vypadá jako ze středověku. Opak je ovšem pravdou, protože tuto bronzovou misku snadno zvládnete vyrobit doma z plastové láhve. Zde je návod.

Potřebné nástroje

K vytvoření nádherné bronzové misky, která působí jako středověká, budete potřebovat následující pomůcky a nástroje: plastovou láhev (5 l), noviny, PVA lepidlo, tavné lepidlo, obyčejnou látku, třívrstvé kapesníky, akrylovou barvu (černá, fialová, zlatá), akrylový lak a 100 g hrášku (poloviny kuliček).

Čtěte také: Snažíte se žít zdravě, či hubnete? Pak se Vám bude hodit těchto 9 tipů, jak svačit chytřeji!

Návod na výrobu

Odřízněte dno láhve a rozdělte jej na dvě stejné poloviny. Stejně tak odřízněte i hrdlo láhve, ale to nechejte vcelku. Zbylé tělo láhve opět rozřízněte na dvě stejné poloviny. Budeme pracovat s jednou polovinou. Rozdělené půlky dna přidělejte na strany poloviny těla a připevněte. Následně si z novin nastřihejte pásky. Pásky nalepte na hrdlo láhve i tělo s okraji. Hrdlo s tělem následně spojte podle obrázku. Potřete bílou barvou a na okraje použijte speciální lepidlo. Přilepte poloviny hrášků a nakreslete obrazce dle své volby. Nakonec potřete fialovou barvou a nechte uschnout. Výsledkem je krásná mísa. Pro jistotu je lepší postupovat podle obrázků, které jsou přesnější.