Stal se hvězdou internetu jen díky milému gestu. Během své přednášky utišil plačící miminko!

Fotka izraelského profesora obletěla celý svět. Není na ní věhlasný ekonom ani držitel Nobelovy ceny za fyziku, ale Sydney Engelbert, který udělal něco, co je tak přirozené, že jsou z toho všichni paf. Pochoval dítě své studentky jen proto, aby nemusela opustit místnost, ve které právě přednášel. Pan profesor totiž zdůrazňuje, že nikdo z mladých nesmí být nucený k výběru mezi vzděláním a rodinou. V jeho hodinách jsou tak kojenci vítaní a co víc? Sydney je v případě potřeby pohoupe!

Upřímný obdiv

Fotku, kterou pořídil některý ze studentů, se objevila na sociálních sítích s komentářem ohledně profesora, který nechává ve svých hodinách ženy i s jejich dětmi. A co víc, Sydney Engelbert zakazuje studentkám nebo studentům, aby opouštěli posluchárnu jen proto, že je jejich děťátko neklidné. Sám si totiž umí poradit s nespokojeným miminkem velmi snadno, má dobrou průpravu od svých pěti vnoučat.

boredpanda.com

Klidný hlas děti baví

Leckdo by se mohl domnívat, že se batolata předhánějí při jeho výkladu v tom, které pochová. Profesor má totiž velmi příjemný hlas, který děti uklidňuje, jeho přednáška je navíc zajímavá zřejmě nejen pro dospělé, protože vždy po chvilce chování je miminko zase klidné a může zpátky k mamince nebo tatínkovi. Hebrejská univerzita vítá studenty i z řad rodičů, nadto Sydney nechce nutit své posluchače k výběru mezi výkladem a rodinou. Každý má podle jeho přesvědčení právo na poznání.

Čtěte také: Žena má v 35 letech již dvě vnoučata! Jak je to možné?

boredpanda.com

Skromnost především

A co Sydney odpověděl, když se dozvěděl, že se stal hvězdou internetu? „Udělal jsem něco tak přirozeného, že vůbec nechápu, čemu se lidi diví, to by přece udělal každý!“ Sydneyho čtyři děti a pět vnoučat je důkazem, že on sám má rodinu na prvním místě. Současně je propagátorem vzdělávání na základě činů. „Memorovat nudná fakta umí každý, ale vzdělání je též o slušném chování a dobrých lidských vlastnostech.“