David Hampl
12 ledna, 2023
, ,

Máte-li problémy s bolavýma nohama, neměli byste nad ničím přemýšlet. Jednou možností je návštěva lékaře, který odhalí příčinu bolesti a poradí vám léčbu. Anebo můžete vyzkoušet domácí léčbu, která skvěle funguje. Díky této metodě skončí bezesné noci, nedostatek spánku, únava a podrážděnost během dne. Navíc je to velmi jednoduché a levné, takže to může vyzkoušet každý.

Domácí lék na bolavé nohy

Připravte si vhodnou misku s vodou. Potřebujete asi 2-3 litry vody, do kterých rozpustíte domácí mýdlo. Voda musíte být bílá jako mléko. Potom do směsi přidejte hrsti jedlé sody a mořské soli (použít můžete jakoukoli sůl). Promíchejte, aby se sůl i jedlá sody rozpustily. Zalijte horkou vodou, znovu promíchejte a přidejte 10 kapek jódu. Ten zakoupíte v každé lékárně.

https://sketis.lt/

V tomto roztoku namáčejte nohy až po kotníky po dobu 15 minut. Nesmíte tento čas překročit, takže si klidně na mobilu nastavte budík. Během této doby roztok odstraní veškerou bolest z nohou. Potom si nohy otřete a namažte hydratačním krémem nebo hojivou mastí, jestli nějakou používáte. Roztok můžete použít třikrát. Musíte jen vždy zahřát vodu na snesitelnou teplotu, přidat 10 kapek jódu a nohy namáčet po dobu 15 minut.

https://sketis.lt/

Základní suroviny z kuchyně vás zbaví bolesti

Až vyčerpáte trojité použití roztoku, musíte si připravit nový. Díky levným surovinám se vám ale tato léčba vyplatí. Navíc je najdete v každém obchodě, takže nebudete muset nic složitě hledat. Tento proces udělejte 10-12 dní po sobě. Jestli máte problémy se žilami, nechte si vodu jen teplou, ne horkou. Již po prvním použití se krásně vyspíte a bolest nohou bude pryč.

https://sketis.lt/

Nezapomínejte na pravidelný pohyb

Pro zdravé nohy je velmi důležitý pravidelný pohyb. Dlouhé sezení nebo stání jim rozhodně nesvědčí. Bez ohledu na svůj věk byste proto tyto činnosti měli pravidelně střídat během celého dne. Jestli hodně sedíte u počítače, vyjděte si každý den na procházku. Nemusí být dlouhá, ale vaše nohy potřebují pohyb a změnu polohy.

Zdroj: sketis.lt

Sdílejte článek