Starý tesař odkázal jmění úplně cizím lidem!

Na světě existuje hodně lidí, kteří po celý život žijí velmi skromně. Většina z nich to dělá, protože nemají příliš mnoho peněz. Pro některé je to pouze vlastnost, se kterou se narodili. Dale Schroeder byl obyčejný tesař z Iowy, který zemřel ve věku 67 let. Až po jeho smrti okolí zjistilo, jak by bohatý. I přes své bohatství totiž žil vždy velmi jednoduše a skromně.

filantropikum.com

Tesař žil velmi skromně

Muž nosil jen dva páry kalhot. Jedny měl do práce a druhé do kostela. To věděli všichni z jeho okolí. Neměl manželku ani děti a celý život tvrdě pracoval. Tajně si tak našetřil téměř 3 miliony dolarů, se kterými měl naprosto jasné úmysly. Nikoho nenapadlo, že má takové peníze, protože nikdy žádné peníze neutrácel. Spořivý muž měl na konci svého života jedno přání, se kterým se svěřil svému právníkovi. Ani on tomu nemohl uvěřit.

filantropikum.com

Poslední přání vyrazilo právníkovi dech

Dale se rozhodl, že všechny své peníze odkáže studentům na vysoké škole. Chtěl poskytnout alespoň několika dětem, aby mohly získat vysokoškolský diplom. Jeho peníze pomohly hned 33 studentům, kteří si díky jeho financím mohli splnit sen. Jinak by na vysokou školu nemohli jít, protože jejich rodiny na to neměly dost peněz. V Americe jsou vysoké školy velmi drahé a většina studentů si musí vzít studentskou půjčku, kterou splácí většinu svého dospělého života.

Čtěte také: Domácí porod šestikilového miminka vyvolal zděšení, novopečená matka je ale nadšená

filantropikum.com

33 studentů může získat vysokoškolský diplom

Celých 14 let po jeho smrti uctilo památku 33 studentů, kteří díky němu mohli studovat. Kira Conrad byla jednou z těchto osob. Vždy se chtěla stát terapeutkou, ale její rodina byla chudá. Pochází ze 4 dětí a studentskou půjčku si vzít nemohla. Díky Dalovým financím se jí splnil sen. V roce 2019 se sešla skupina nazvaná „Dalovy děti“, aby vzdala hold laskavému cizinci, který zaplatil jejich vzdělání. I když neměl vlastní děti, pomohl mnoha cizím dětem.

Zdroj: filantropikum.com