Starý trik našich babiček pro velmi klidný a spokojený spánek

Poruchy spánku jsou v dnešní době obrovským problémem. Dokonce o nedostatku spánku vychází i knihy, které nabádají všechny, aby si dopřáli 8 hodin spánku denně. Syndrom neklidných nohou je jednou z poruch, která vám může klidný spánek znemožnit. Nemusíte kvůli tomu ihned k lékaři. Lidová medicína tento problém dokáže odstranit. A to způsobem, který byste nečekali.

Syndrom neklidných nohou vám znepříjemní spánek

Nedávný výzkum v Americe zjistil, že syndromem neklidných nohou trpí každý desátý občan této země. Možná jste se s touto poruchou setkali také. Mezi symptomy patří nepříjemné pocity v dolních končetinách, ale také v jiných částech těla. Může se objevit bolest, pocit tíhy nebo záškuby ve svalech. Postupně se přidá také brnění, svědění i mravenčení.

U mnoha pacientů se objeví i otoky nohou, mnoho viditelných žilek nebo křečové žíly. Problémy se objeví hlavně ve chvíli, až půjdete spát nebo v jiném klidovém stavu. K těmto symptomům se samozřejmě během pár dnů nebo týdnů prohloubí, protože se k nim přidá nevyspání, podrážděnost nebo únava. Tím se dostanete k dalším zdravotním problémům.

Čtěte také: Nepříjemná kandidóza: jaké jsou typické příznaky a jak probíhá léčba?

shutterstock.com

Mýdlo je nečekaný pomocník při spánku

Naše babičky na syndrom neklidných nohou objevily jedinečný lék. Je to neuvěřitelné, ale skvěle na ně funguje obyčejné mýdlo. Stačí, když ho večer vložíte pod peřinu a půjdete spát. Nepohodlí, křeče i záškuby svalů ihned zmizí. Metoda je to velmi bizarní, ale překvapivě funguje. Vyzkoušelo ji mnoho lidí a zaručeně funguje.

Nikdo přesně netuší, proč tato metoda funguje. Podle některých odborníků za to může hořčík, který se nachází v mýdle. Přes prostěradlo se dostane do kůže, kde pomáhá od bolestí a křečí. Máte-li problémy se spánkem, lékaři většinou doporučují hořčík jako lék. Právě z tohoto důvodu mají těhotné ženy brát magnesium, protože často v noci trpí křečemi v lýtkách.