Statečná holčička zachránila bratra při zemětřesení v Sýrii

Na hranici Turecka a Sýrie se začala uprostřed noci třást země. V ranních hodinách zemětřesení pohřbilo pod budovami tisíce civilistů. O život přišlo více než 21 tisíc lidí a čísla stále rostou. Zemětřesení mělo sílu 7,8 stupně. Hned na začátku nového roku tuto zemi postihla obrovská tragédie. Lékaři a zdravotníci začali okamžitě neúnavně pracovat a zachraňovat životy.

https://shareably.net/

Pomáhají všichni, kdo mají možnost

Armáda, hasiči i policie se snažili zachránit lidské životy. Dorazili záchranáři z celého světa a mnoho lidí z celého světa také přispělo finančně na pomoc všem postiženým, kteří ztratili domov a své blízké. Mezi přeživšími se nachází také dvě děti, bratr a sestra. Malá, 7letá holčička byla nalezena v troskách společně se svým mladším bratrem.

https://shareably.net/

Mnoho lidí bylo pod troskami budov uvězněno po mnoho hodin bez přístupu k jídlu a vodě. Někteří přeživší se dokonce našli až po týdnu od samotného zemětřesení. Mnoho z nich byli malé děti, které přežily jen zázrakem. Podívejme se na příběh sourozenců, kteří si dokázali udržet klid i ve velmi děsivé a stresující situaci.

Čtěte také: Jak dnes vypadá hrob princezny Diany?

https://shareably.net/

Děti byly pohřbeny pod budovou více než 36 hodin

Sourozenci byli velmi klidní, když je záchranáři našli. Dívka celou dobu zakrývala bratrovi hlavu, aby ho chránila před prachem a kousky betonu. Dokonce řekla záchranářům, že ji tam mohou nechat, když zachrání jejího bratra. To ale záchranáři odmítli a dostali z trosek obě děti. Vynesli je v dekách a poslali ihned do nemocnice, aby lékaři zkontrolovali jejich zdravotní stav.

https://shareably.net/

Tato statečná duše tam byla pro svého bratra po celou dobu. Dokonce chtěla obětovat vlastní život. Neustále ho hladila po vlasech a opakovala mu, že všechno bude v pořádku. Jedině díky statečné dívce dokázal chlapec zůstat v klidu a oba děsivou tragédii přežili. Doufejme, že takové štěstí mělo více dětí. Po dvou týdnech postihlo stejnou oblast druhé zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy škály. Další stovky lidí jsou zraněny a potýkají se s další tragédií.

https://shareably.net/

Zdroj: shareably.net