Reflexologie patří k těm nejúčinnějším metodám pro zvládnutí různých bolestí nebo zdravotních problémů. Praxe této metody není zas tolik známá, i když často jako jediná pomůže. Vyzkoušejte tyto skvělé tipy a zbavte se bolesti co nejdříve.

Reflexologie je známá již po staletí

Tato skvělá metoda sází na propojení nervového systému celého těla, včetně všech orgánů nebo svalstva. Na lidském těle existuje mnoho reflexních bodů, které stačí správně stisknout a do několika vteřin bude bolest pryč. Takové body najdete na chodidlech i rukou, na předloktí i uších nebo u klíční kosti.

Metodu si můžete osvojit poměrně jednoduše, jde hlavně o zkoušení a mačkání určitého bodu, než najdete správný způsob. Díky osvojení této metody dokážete odstranit mnoho zdravotních problémů nebo nepříjemných bolestí. Zmáčknutím reflexního bodu můžete také odstranit stres, úzkost nebo třeba alergickou reakci. Díky tomu se můžete vyhnout nejrůznějším lékům nebo chemickým přípravkům. Věřte sami sobě.

Naučte se základní prvky reflexologie

Pokud vás tato metoda zaujala, můžete ji vyzkoušet na těch nejzákladnějších bodech. Pomůžete si tak například od nepříjemné bolesti zad, hlavy nebo také od nespavosti. Vyzkoušejte tyto rady a vypilujte je do dokonalosti.

Jestliže vás bolí šíje nebo záda, zaměřte se na palce na rukou. Masáží palců směrem k zápěstí vám mohou pomoci. Masáž opakujte pro jistotu na obou palcích a klidně několikrát za sebou. Tento postup je mimo jiné velmi uklidňující a příjemný, a tak se nemusíte vůbec bát. Navíc vám masáž palců uleví od první bolesti zad, opakováním bolesti úplně ustoupí.

Zbavte se bolesti hlavy

Pokud trpíte na bolest hlavy nebo dokonce na migrény, můžete si pomoci stlačením reflexního bodu. Ten najdete mezi palcem a ukazováčkem na ruce. Stejně vám může pomoci také stisknutí vrcholků prstů. Díky stisknutí těchto reflexních bodů uvolníte celý nervový systém a bolest hlavy rychle ustoupí.

Pro kvalitní spánek si můžete pořídit dobrou matraci a otevřít okna pro čerstvý vzduch, možná se vám ale ani tak nedaří kvalitně spát. Zkuste si před spaním stisknout na pár vteřin prostřední článek palců. V klidu při tisknutí dýchejte a po této terapii se už nezvedejte.

Sdílejte článek