Strastiplný život Stelly Zázvorkové: Manžel ji opustil a dcera spáchala sebevraždu!

Stella Zázvorková se ve světě filmu a divadla proslavila svým talentem a charisma. Její život však nebyl jen o slávě a úspěchu, ale také o bolestných ztrátách a osamělosti. Přestože ve společnosti vždy zářila úsměvem na tváři, těžkosti, kterým čelila, byly mnohdy skryté před očima veřejnosti. Dnes se podíváme na smutný osud Stelly Zázvorkové, který zahrnuje nevydařené manželství, sebevraždu její dcery Jany a poslední roky v samotě.

Bouřlivé manželství s Milošem Kopeckým

Stella Zázvorková se narodila 28. dubna 1922 v Brně. Její kariéra na divadelních prknech začala v 50. letech, kdy získala angažmá v brněnském Národním divadle. Brzy se však přesunula do Prahy, kde se stala členkou hereckého souboru Divadla Jiřího Wolkera. Zde také potkala svou životní lásku, herce Miloše Kopeckého.

Jejich vztah byl plný vášně, lásky, ale také bolesti. Stella a Miloš se vzali v roce 1955, ale jejich manželství bylo poznamenané nevěrou a neshodami. Kopecký byl známý tím, že si ženy prostě nemohl odpustit, což Stellu velmi bolelo. Nakonec se jejich vztah rozpadl a manželství skončilo rozvodem. Stella byla zklamaná a zrazená, ale stále ho milovala.

Čtěte také: Oldřich Kaiser, ač nerad, prodává svoji oblíbenou „Modrou“ roubenku! Potřebuje peníze pro jiný projekt?

Tragická sebevražda dcery Jany

Jednou z největších tragédií v životě Stelly Zázvorkové byla smrt její jediné dcery Jany. Jana se narodila v roce 1956 a byla pro Stellu velkým štěstím a radostí. Bohužel se však ukázalo, že Jana trpí duševními problémy a její život byl plný boje a utrpení.

Stella se kvůli své pracovní vytíženosti nemohla dostatečně věnovat Janě, jak by si přála. Díky jejím problémům s duševním zdravím se pokusila několikrát o sebevraždu, ale vždy to bylo s úmyslem vystrašit své rodiče. Bohužel, poslední pokus byl tragický. Janě bylo pouhých osmnáct let, když otočila všechny kohoutky plynového sporáku a následně spáchala sebevraždu.

Stella byla touto ztrátou zcela zničená. Vzpomínala na Janu jako na svou malou hvězdu, která ji opustila příliš brzy. Její dcera pro ni byla vždy zdrojem radosti a síly. Smrt Jany zanechala Stellu v hlubokém smutku a osamělosti.

Poslední roky v samotě

Po tragické události se Stella Zázvorková stáhla z veřejného života a strávila poslední roky svého života v samotě. Zemřela 15. února 2005, ve věku 82 let. Její smrt byla velkou ztrátou pro českou filmovou a divadelní scénu.

Stella Zázvorková byla výjimečnou herečkou s nezapomenutelným talentem a osobností. Její smutný osud, plný ztrát a bolesti, však ukazuje, že i za pozlátkem slávy mohou být skryté životní těžkosti. Přestože už ji dnes nemáme mezi sebou, její umění a památka zůstávají jako dědictví, které nám připomíná, jak křehký a cenný je život.

Miloš mě poznamenal rukou mistra – jako housle. Nemohla jsem pak už patřit nikomu jinému. – Stella Zázvorková

Zdroj: Extra.cz