David Hampl
15 října, 2021

Rodinné vztahy nejsou vždy ideální. Své o tom ví matka, která nedávno oslavila 50. narozeniny. Její dcera se po dohodě s manželem rozhodla, že místo běžného kuchyňského nádobí a dalších praktických dárků jí raději věnují finanční obnos, který si bude moci užít podle svého. Našetřili asi 2000 eur, které vložili do ozdobné obálky spolu s nejlepšími nabídkami dovolenkových pobytů.

Dcera chtěla mamince oplatit její péči

Maminka, která kromě dcery má ještě syna, se pro děti vzdala hodně věcí, a proto se dcera rozhodla jí to alespoň takovým způsobem částečně oplatit. Své děti vychovávala jako samoživitelka, otec rodinu opustil, když byl dceři jeden rok a synovy byly sotva tři. S dětmi nezůstal v kontaktu a neplatil na ně ani výživné.

V den narozenin předala dcera matce obálku a vysvětlila jí i její účel. Matka měla obrovskou radost a ihned začala plánovat, jestli se podívá k moři nebo zda vyrazí do lázní. Dárek jednoznačně předčil i lustr, který mamince věnoval její syn se svou manželkou. Už druhý den ale maminka dceři volala v slzách a s omluvami.

Syn údajně potřeboval vyplatit oběť nehody

Syn údajně způsobil dopravní nehodu a srazil muže, který skončil v nemocnici. Kupodivu oběť požadovala přesně 2000 eur, aby nepodala trestní oznámení a bratr neskončil ve vězení. Matka samozřejmě synovi peníze věnovala. Příběhu nakonec uvěřila i dcera, koneckonců, život bývá někdy nevyzpytatelný.

Uplynul ale týden a dcera se dozvěděla, že k žádné dopraví nehodě nedošlo, bratr s manželkou si celý příběh vymysleli. Peníze, které od matky obdrželi, utratili za módní oblečení a novou elektroniku. Dcera se rozhodla, že matce nic neprozradí, zlomilo by jí to srdce. Místo toho se s manželem rozhodli z bratra peníze vymáhat, aby je vrátil matce, ovšem zatím bezúspěšně. Je nepředstavitelné, co jsou někteří lidé schopní udělat pro peníze. Když syn okrade vlastní matku, je to jedna z nejhorších věcí vůbec.

Sdílejte článek