Tabulka, podle které najdete svou ideální zdravou váhu

Většina žen má se svou váhou a se svým vzhledem problém a samy sebe nevidí jako dostatečně atraktivní, čímž značně trpí jejich sebevědomí. To je pak může omezovat v každodenním životě a brzdit je. Pokud by ale znaly obecné údaje, které určují ideální tělesnou hmotnost, pravděpodobně by to jejich obavy zmírnilo a umožnilo jim to naplno žít svůj každodenní život bez obav z toho, zda jsou dostatečně štíhlé.

Váha a zdraví spolu souvisí

Pro dosažení zdravé tělesné hmotnosti je velmi důležitý celkový zdravotní stav, ale platí to i obráceně. Normální tělesná hmotnost pomáhá předcházet rozvoji nebo zhoršení řady onemocnění. Nadváha nás vystavuje většímu riziku vážných zdravotních problémů, jako je vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění, žlučové kameny, cukrovka 2. typu a často také rakovina.

Proto je tak důležité udržet si nebo získat zdravou váhu, abyste měli novou energii a cítili se ve svém těle dobře. Mnoho lidí ale nemá představu o tom, co vlastně ta zdravá váha je. Pomůže vám jednoduchá tabulka. Existují sice různé typy kalkulaček, které vypočítají ideální váhu, ale ne vždy jsou přesné a neberou v úvahu podstatné faktory.

Čtěte také: Spěte klidně a bez chrápání: domácí lék na chrápání

https://www.tudasfaja.com/

Podívejte se, jak na tom jste

Tabulka, která byla vytvořená ke zjištění ideální váhy žen, nezohledňuje proporce nezdravých modelek, ale výšku, věk a také typ postavy. Zkuste se v ní najít a podle údajů, které jsou pro vás charakteristické a nejvíce se vám přibližují, zjistíte, jak na tom jste. Tabulka je důkazem, že neexistuje jediná ideální váha pro všechny ženy jedné výšky.

Je jisté, že žádná tabulka nenahrazuje lékařské vyšetření. I štíhlý člověk může trpět zdravotními problémy a naopak člověk, jehož váha je vyšší než tabulková, může být zcela zdravý. Na váhu má totiž vliv i svalová hmota. Jak známo, kilogram svalů je několikanásobně méně objemný než kilogram tuku. Pro sportovce a starší lidi proto mohou být hodnoty zkreslené.

Zdroj: tudasfaja.com