Těchto 5 příznaků může značit rakovinu ledvin

Pokud máte pocit, že s vašimi ledvinami není všechno v pořádku a potýkáte se s menšími či většími problémy, možná je načase zjistit, zda jen zbytečně plašíte, nebo by mohlo jít o něco vážného. Níže najdete 5 příznaků, které naznačují nádor ledviny.

Pocit vyboulení pod břichem v pase

To samozřejmě samo o sobě ještě neznamená, že máte rakovinu ledvin, ale pokud se několik dní necítíte dobře a boule bolí nebo cítíte silné napětí, možná bude dobré navštívit odborníka, protože přesně takové příznaky může způsobovat rakovina ledvin nebo obdobná onemocnění.

Krev v moči

Tento signál není nikdy v pořádku. Může naznačovat, že se ve vašich ledvinách začaly rozvíjet škodlivé léze, ale snadno se může stát, že je za tím i závažnější infekce močových cest. I v tomto případě je povinná návštěva lékaře.

Vyčerpání, hubnutí

Jste-li často vyčerpaní, nemáte chuť k jídlu a pomalu, ale jistě hubnete, může přijít vhod důkladná lékařská prohlídka, protože na vině může být i závažné onemocnění ledvin.

Vysoký krevní tlak

Pokud je váš krevní tlak normálně stabilní a nikdy jste s ním neměli potíže, ale najednou začne zničehonic stoupat, je to jasný varovný signál. Na vině může být i rakovina ledvin. Při poruše mechanismu regulujícího tekutiny v ledvinách totiž krev houstne a vzniká vysoký krevní tlak.

Křečové žíly v pravém varleti u mužů

Tento stav může být způsoben také rakovinou ledvin, proto byste měli co nejdříve navštívit lékaře, aby po zjištění problému mohla být zahájena vhodná léčba.

Jak ledvinám pomoci?

Máte-li obavy o zdraví svých ledvin, je samozřejmě klíčové navštívit lékaře. Kromě toho je ale také potřeba se zaměřit na zdravý vyvážený jídelníček s dostatečným přísunem tekutin. Pomoci mohou i některé doplňky stravy. Zejména pak vitamíny skupiny B a pro celkové posílení imunity vitamíny D a C. K tomu přidejte také pravidelný pohyb a vaše ledviny vám budou vděčné.

Zdroj: tudasfaja.com