Těhotná matka dostane nejkrásnější dárek k těhotenství od šéfa

Milionář Marxus Lemonis má svůj pořad na CNBC, kde pomáhá malým podnikům růst a zlepšovat způsoby, jakými prosperují a pečují o své zaměstnance. Chování k zaměstnancům s respektem je jedním ze základních prvků, které propaguje v pořadu a kterým sám věří. Navíc to velmi pozitivně ovlivňuje produktivitu zaměstnanců a prosperitu podniku. V roce 2015 potkal ženu, které se rozhodl pomoci.

planetapl.life

Mateřská dovolená ve Spojených státech

Ve Spojených státech pojem mateřská dovolená vůbec neexistuje. Stát matkám nepřispívá žádné peníze a mají nárok pouze na 12 týdnů dovolené. Tuto dobu s dítětem jim ovšem nikdo nezaplatí. Matky poté musí umístit dítě do jeslí a mnoho z nich se vrací do práce i dříve, protože si nemohou dovolit zůstat doma 12 týdnů bez příjmu. V tomto ohledu je USA poslední vyspělou zemí, která se tímto způsobem staví k mateřské dovolené.

planetapl.life

Mateřská dovolená tvrdě pracující matku

Tami Forbes je vedoucí prodejny Key Lime Pie a zároveň byla v očekávání nového člena rodiny, když poznala Lemonise. Vydělávala 300 dolarů týdně. Doma měla 8letá dvojčata a třetí dítě na cestě. Navíc pracovala i jako servírka, aby rodinu uživila. Takový život je velmi náročný i pro ženu, která není těhotná. Když k tomu ale přidáte všechny symptomy spojené s těhotenstvím, péči o děti doma a blížící se porod, Tami musela být naprosto vyčerpaná.

Čtěte také: Žena se poprvé stala matkou v 51 letech a nelituje toho!

planetapl.life

Úžasné překvapení

Leminus se rozhodl, že této ženě pomůže. Nabídl jí vyplacení šestiměsíčního platu ve chvíli, kdy porodí své dítě. Navíc jí slíbil vyšší pracovní pozici a vyšší plat. „Až se vrátíš, budeš toto místo spravovat. Tvůj plat bude 1000 dolarů týdně, takže už nemusíš pracovat jako servírka. Budeš mít čas na děti a uděláš si tady pořádek,“ dodal. V tu chvíli se žena rozplakala, protože něco takového nečekala. Taková pomoc změní život nejen jí, ale také její rodině. A stačil k tomu jen jeden úžasný dobrodinec.

Zdroj: planetapl.life