Zázraky se opravdu dějí. Své o tom vědí manželé, kteří zažili něco nepopsatelného. Když Brooklyn Scharrn otěhotněla, vyšlo najevo, že její dítě trpí formou hydrocefalu. Jedná se o poměrně vážné onemocnění, při kterém tělo novorozence nedokáže správně odvádět tekutinu z mozku. Rodiče byli zničení a lékaři nedávali dítěti téměř žádnou šanci na přežití.

Devítiměsíční muka

Rodiče se přesto rozhodli, že si dítě nechají a že jej žena donosí, i kdyby se mělo narodit mrtvé nebo zemřít krátce po porodu. Lékaři je považovali za blázny a mysleli si, že si takto rodiče způsobí akorát větší bolest a samozřejmě přidají práci i zdravotníkům, kteří o matku i dítě budou muset pečovat. V průběhu devíti měsíců vše naznačovalo tomu, že dítě bude závažně postižené a že nemá šanci na život.

Oba se však připravovali na všechny možnosti, radili se také s pracovníky paliativní péče a doufali, že se vše nakonec v dobré obrátí. Maminka musela být dlouhodobě hospitalizována v nemocnici a otec se přestěhoval do nedalekého hotelu, aby mohl být v dosahu, pokud by porod začal spontánně. Mezitím také musel pečovat o dvě starší dcery, Sophii a Lili. Pro oba to tedy bylo velmi náročných a stresujících 9 měsíců.

Císařský řez a úžasné překvapení

Klíčový moment přišel 8. července, na tento den byl naplánovaný císařský řez. Pouhých 15 minut před císařským řezem proběhla poslední konzultace s lékařem. Diskutovalo se o tom, že dítě dostane kyslíkovou trubici a poté bude po chvíli odpojeno, jakmile se s ním rodina rozloučí.

Jenže stal se zázrak – narodilo se hlasitě křičící miminko, které na první pohled vypadalo jako každé jiné novorozeně. Malý chlapec, Charlie Edward Schnarr, byl ihned přesunut na jednotku intenzivní péče, kde byl několik týdnů, zatímco se jeho stav postupně zlepšoval. Zdá se, že vše dělá jako každé normální dítě. Hlavičku má trochu větší, ale to by se do budoucna dalo korigovat.

Zásah shůry

Lékaři nedokážou vysvětlit, jak se toto mohlo stát. Jednoduše neexistuje vědecké vysvětlení, které by uspokojivě vysvětlilo, co se stalo. Malému miminku se nějak podařilo zvrátit hrůznou diagnózu a narodit se jako téměř zdravý člověk se spoustou chuti do života.

Celá rodina i personál nemocnice to považují za jasný zásah shůry, jinak se to ani nedá vysvětlit. Všichni odborníci považují něco takového za zhola nemožné, ale zdravý a silný Charlie dokazuje, že i věda se může mýlit a že víra může být silnější.

Sdílejte článek