David Hampl
12 prosince, 2021
, ,

Svatba je určujícím dnem našeho života. Milujeme přípravy na ni a vše si dobře promyslíme, aby byl náš den skutečně dokonalý. Samozřejmě je také zvykem na svatbě obdarovávat, ale nejkrásnější dárky jsou chvíle prožité s druhými, ne věci, které dostanete.

Otec nevěsty měl bohužel vážné zdravotné potíže a již několik měsíců před plánovanou svatbou byl upoután na invalidní vozík. Nemohl sám chodit a se vším mu musela pomáhat jeho rodina. Mladá žena proto nemohla doufat, že ji otec doprovodí k oltáři, jak je obvyklé. Otec se však nehodlal vzdát: po dlouhých měsících tvrdé práce, s pomocí fyzioterapeuta a dalších odborníků se mu podařila natolik zesílit, aby mohl vstát z vozíku, a k velkému překvapení všech doprovodil svou dceru v její nejšťastnější den až k oltáři.

Překvapení pro všechny přítomné

Tento dojemný moment se podařilo zachytit na kameru a jistě dojme k slzám i vás. Na videu je vidět, jak se nevěsta sama připravuje projít uličkou za svým ženichem až k oddávajícímu. Nechtěla, aby ji doprovázel nikdo jiný než její otec, a proto byla odhodlaná jít raději sama, než aby mu vzala toto čestné místo a nahradila jej někým jiným. To ale netuší, že za pár vteřin zažije největší šok svého života. Její otec, který do té doby seděl opodál na vozíku, se s pomocí mladého muže postaví na nohy a vydá se směrem k ní. Je vidět, jak je jeho krok rozechvělý a jak jej skutečně stojí každý metr spoustu sil, ale je nádherné sledovat, jak nevěsta i všichni okolo doslova oněmí úžasem.

Dar nad všechny dary

Můžeme sledovat, jak nevěsta stěží zadržuje slzy – ani nedoufala, že by se něco takového mohlo stát. Přesto otec měsíce tvrdě pracoval na tom, aby mohl svou dceru doprovodit k oltáři a předat ji jejímu muži. Společně pak projdou uličkou, která je tvořena jejich rodinou a blízkými. Těžko můžeme hledat něco víc než to, jaký dar dal své dceři její otec.

Čas s blízkými je více než hodnotné dary

Toto video má sloužit také jako připomenutí toho, že svatba není o tom, kolik jídla se bude podávat a jaké dary hosté přinesou, ale spíše o setkání s blízkými a o společně stráveném času. Protože to je koneckonců to nejvíc, co můžete někomu dát. Peníze nebo dary zapadají prachem a brzy se na ně zapomene, ale takové gesto si dcera bude nosit nadosmrti v srdci a nikdy na tento moment nezapomene.

Sdílejte článek