Tento přírodní repelent Vás zbaví otravných komárů a navíc Vám pomůže s jedním problémem. Od té doby, co ho mám doma, můj spánek je bezproblémový!

Je vynikajícím zdrojem vitaminu C a pomáhá při léčbě, budování imunity či celkového zdraví. Kromě toho je však také fantastickým přírodním repelentem a dokonce voňavým prostředkem, jak si přivodit dobrý spánek. Položili jste si už někdy na noční stolek rozkrojený citron?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Nepřítel komárů

Pokud Vás trápí komáři, nemáte síťky a překážejí Vám chemické odpuzovače, řešení možná najdete v citronech. Ty komáři a hmyz odhánějí tak intenzivně, že se po nich jen zabzučí. Esenciální oleje, které citron má, jsou pro komáry doslova smradlavé, a pokud k nim přidáte ještě hřebíček, výsledek máte zaručený. Kdysi takto vyháněli hmyz naši předkové. Dnes je čas, abychom se přestali otravovat chemickými prostředky a postřiky a dýchali jen přírodu.

Přírodní uspávací

Pokud navíc trpíte nespavostí, nervozitou zda jste emocionální labilnější, přivoňte si každou noc před spaním k těmto malým, žlutým, přírodním pomocníkům. Citrusová vůně zklidňuje mysl, nervový systém, snižuje pocity úzkosti a také zmírňuje napětí. Veselé na tom všem je to, že citron Vás přes den dokáže potěšit a v noci zase uklidnit. Krájejte si citron na stolek v práci a na noční stolek doma. Budete se cítit mnohem lépe.

Mentální aktivita

Pokud vdechujete vůni citrusových silic, Vaše mentální aktivita a paměť se zlepšují. Stejně tak lidé trpící depresemi dostávají doporučení obklopovat se v interiéru citrusovou vůní. Aromaterapie citrusy totiž podporuje dobrou náladu a zvyšuje vitalitu. Kromě toho pomáhá při vysokém krevním tlaku. Pacientům se doporučuje pít citronová voda. Citrony tlak prokazatelně snižují a jsou tak přírodním léčivem i v boji proti kardiovaskulárním onemocněním.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Citrony mají i jiné zajímavé využití. Kromě toho, že pozitivně ovlivňují člověka, jsou také přírodním dezinfekčním prostředkem. Podobně jako ocet, i citrony dokáží vyčistit a dezinfikovat ledničku, pročistit vzduch v místnosti či zabíjet škodlivé bakterie lokální aplikací.

Zajímavostí je například i to, že na Sicílii sázejí citroníky v blízkosti teras restaurací a kavárniček. Domácí už dávno vědí o jejich blahodárných účincích na člověka a sázejí je tam s jediným cílem – zajistit svým zákazníkům pohodlí, pohodu a pocit uvolněnosti. Jestliže toto všechno chcete mít i Vy, rozkrojte si citron a mějte ho stále ve své blízkosti.