Tento přírodní repelent Vás zbaví otravných komárů a navíc Vám pomůže s jedním problémem. Od té doby, co ho mám doma, můj spánek je bezproblémový! -
Menu

Tento přírodní repelent Vás zbaví otravných komárů a navíc Vám pomůže s jedním problémem. Od té doby, co ho mám doma, můj spánek je bezproblémový!

Je vynikajícím zdrojem vitaminu C a pomáhá při léčbě, budování imunity či celkového zdraví. Kromě toho je však také fantastickým přírodním repelentem a dokonce voňavým prostředkem, jak si přivodit dobrý spánek. Položili jste si už někdy na noční stolek rozkrojený citron?

Nepřítel komárů

Pokud Vás trápí komáři, nemáte síťky a překážejí Vám chemické odpuzovače, řešení možná najdete v citronech. Ty komáři a hmyz odhánějí tak intenzivně, že se po nich jen zabzučí. Esenciální oleje, které citron má, jsou pro komáry doslova smradlavé, a pokud k nim přidáte ještě hřebíček, výsledek máte zaručený. Kdysi takto vyháněli hmyz naši předkové. Dnes je čas, abychom se přestali otravovat chemickými prostředky a postřiky a dýchali jen přírodu.

Přírodní uspávací

Pokud navíc trpíte nespavostí, nervozitou zda jste emocionální labilnější, přivoňte si každou noc před spaním k těmto malým, žlutým, přírodním pomocníkům. Citrusová vůně zklidňuje mysl, nervový systém, snižuje pocity úzkosti a také zmírňuje napětí. Veselé na tom všem je to, že citron Vás přes den dokáže potěšit a v noci zase uklidnit. Krájejte si citron na stolek v práci a na noční stolek doma. Budete se cítit mnohem lépe.

Mentální aktivita

Pokud vdechujete vůni citrusových silic, Vaše mentální aktivita a paměť se zlepšují. Stejně tak lidé trpící depresemi dostávají doporučení obklopovat se v interiéru citrusovou vůní. Aromaterapie citrusy totiž podporuje dobrou náladu a zvyšuje vitalitu. Kromě toho pomáhá při vysokém krevním tlaku. Pacientům se doporučuje pít citronová voda. Citrony tlak prokazatelně snižují a jsou tak přírodním léčivem i v boji proti kardiovaskulárním onemocněním.

Citrony mají i jiné zajímavé využití. Kromě toho, že pozitivně ovlivňují člověka, jsou také přírodním dezinfekčním prostředkem. Podobně jako ocet, i citrony dokáží vyčistit a dezinfikovat ledničku, pročistit vzduch v místnosti či zabíjet škodlivé bakterie lokální aplikací.

Zajímavostí je například i to, že na Sicílii sázejí citroníky v blízkosti teras restaurací a kavárniček. Domácí už dávno vědí o jejich blahodárných účincích na člověka a sázejí je tam s jediným cílem – zajistit svým zákazníkům pohodlí, pohodu a pocit uvolněnosti. Jestliže toto všechno chcete mít i Vy, rozkrojte si citron a mějte ho stále ve své blízkosti.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Chcete mít dokonalá velikonoční vejce? Jsou za hodinu hotová a…

Jak barvíte svá velikonoční vejce vy? Sázíte na klasiku v podobě běžných barev? Nebo využíváte slupky z cibule? Či snad vytváříte obtisky…
TIPY A TRIKY

Sůl není jenom pomocníkem při vaření. Budete ohromeni tím, jaké…

Sůl nad zlato byla pohádka, která říkala, že bez soli se člověk nemůže obejít. Jednalo se o pohádku, která byla…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a můžete si vykouzlit skvělé pantofle. Zvládnete je…

Pletené pantofle na dvou pletacích jehlách vypadají velmi roztomile a příjemně, a co je nejdůležitější, že vaše nohy nebudou mrznout.…
TIPY A TRIKY

Letos obarvěte velikonoční vajíčka jinak! A lépe. Bude vám stačit…

A jak barvíte velikonoční vajíčka vy? je to stále stejné? Tedy takové, že koupíte barvy v obchodě, smícháte je s vodou a…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a zhubnete neuvěřitelných 7 kg za 8 dní!…

Některé ženy to znají až příliš dobře. Nadechnou se vzduchu, pomyslí na čokoládu, podívají se na brynzové halušky a je…