Tento tajný recept vás přes noc zbaví kašle

Na podzim většina z nás bojuje s nepříjemným nachlazením a chřipkami. V lékárně sice najdete velké množství léčiv, které vám při potížích s dýcháním a kašlem uleví. Jenže ne všechny jsou dostatečně efektivní. Někdy je potřeba, je trochu podpořit. Můžete vyzkoušet následující přírodní recept, který nám pro vás zaslala naše čtenářka.

Vyzkoušejte babiččin přírodní lék na kašel

Následující recept, je především o dvou ingrediencích. Obě mají velmi silné léčivé účinky. Obsahují živiny, vitamíny a minerály, které naše tělo potřebuje pro správnou funkci. Jakmile na sobě začnete pozorovat první příznaky nachlazení, okamžitě sáhněte po těchto dvou přísadách

  • mléko
  • cibule

Cibule se používají jako přírodní medicína po celá staletí. Mají v sobě látky, které doslova ničí jakékoliv viry. Navíc posilují imunitu a pomáhají těm, kteří ji nemají dostatečně silnou. Pokud pravidelně trpíte na nachlazení a respirační choroby, zvyšte příjem cibule.

Čtěte také: Léčivý obklad, který léčí silný kašel a odstraní hleny za jedinou noc

V hlavní roli cibule a mléko

Mléko má zklidňující účinky. Pijte ho především tehdy, když vás škrábe v krku a trápí vás dráždivý kašel. Teplé mléko snižuje riziko vzniku zánětu a uleví od bolesti. Není tedy divu, že se jako lék na nachlazení doporučuje sklenice teplého mléka. Na léčivý nápoj si připravte

  • 1 litr mléka
  • 1 cibuli
  • 2 lžičky medu
  • 2 lžičky másla
  • špetka jedlé sody

Příprava je jednoduchá. Oloupejte cibuli a nakrájejte ji na čtyři části. Mléko nalejte do kastrůlku a přiveďte ho k varu. Poté přisypte cibuli a jedlou sodu. Vařte na mírném plamenu pět minut. Nechte vychladnout a přidejte med. Tekutinu byste měli pít za tepla.

Doporučuje se pít malé množství několikrát denně. Nápoj si tedy klidně několikrát znovu ohřejte a dejte si vždy jen pár doušků tak, aby vám litr vystačil na celý den. Tento cibulový odvar by vás měl zbavit vašich potíží během několika dní. Můžete použít i během obtíží v noci.