TOP RECEPTY z celého světa na přípravu chutných omelet. Toto musíte vyzkoušet!

Pokud jste i Vy dosud žili v přesvědčení, že omeleta pochází z Francie, mýlili jste se podobně jako my. Míchaná vajíčka si totiž s mlékem a medem připravovali již staří Římané. Ať už je pravý původ omelety kdekoliv, toto jídlo si získalo fanoušky nejen v Evropě, ale po celém světě. Dnes Vám ukážeme 7 nejlepších receptů na přípravu fantastických omelet.

Moderní francouzská verze omelety ve svých počátcích vypadala velmi jednoduše. Základem byla vajíčka rozšlehaná výlučně vidličkou, připravovala se na pánvi s hrubším dnem a pouze na másle! Do omelety se nepřidávaly žádné jiné suroviny, proto velmi připomínala klasická míchaná vejce a přesto jima nebyla. A pak přišly převratné recepty, které změnily svět. Omeletu si připravují lidé všude a všelijak. Inspirujete se jimi i Vy?

Rodinná omeleta

[hana-code-insert name=’google‘ /]Tuto omeletu totiž většinou mají rádi i děti a nejednou ji připravovaly i v mnoha mateřských školách. Něco podobného si pamatujeme dokonce i my a pamatujeme si také to, že nám velmi chutnalo. Připravte svým blízkým v sobotu ráno tu nejlepší snídani!

Celý recept najdete ZDE

Šunkovo-sýrová omeleta

V Itálii ji nazývají podobně jako překlopenou pizzu, tedy „Calzone“. Je velmi šťavnatá a chutná a překládá se na polovinu.

Celý recept najdete ZDE

Omeleta s bramborami a cibulí

Netypická ingredience? Ale ještě nevíte jak fantasticky chutná! Tato omeleta je oblíbená zejména ve Španělsku. Vyzkoušejte ji a uvidíte, že i naoko nespojitelné může být opravdu vynikající.

Celý recept najdete ZDE

 

Omeleta s krupicí

[hana-code-insert name=’google‘ /]Sladkou omeletu ocení zejména děti a ti, kteří nemají rádi vajíčka na slano. Ochutnejte ji i Vy a uvidíte, že lepší sladkou snídani jste ještě nejedli.

Celý recept najdete ZDE

 

Šunkovo-rajčatová omeleta

Jedli jste už omeletu plněnou zeleninou? Pokud ne, je ten správný čas tento malý nedostatek napravit, protože jste dosud přicházeli o hodně. Díky zelenině je omeleta mimořádně šťavnatá a chutná.

Celý recept najdete ZDE

 

Omeleta s mořskými plody

Exotická omeleta je trochu neobvyklá, ale kdo má rád mořské plody, toto jídlo určitě ocení.

Celý recept najdete ZDE

Omeleta s kyselými okurkami a klobásou

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Další z poměrně netradičních kombinací, ale o to lepší chuťově. Pokud jich máte doma přebytek ze zavařovací sezóny, rozhodně tento recept vyzkoušejte.

Celý recept najdete ZDE

Přejeme dobrou chuť!