Tragédie na dovolené v Chorvatsku: Česká dívka zemřela před očima rodiny. Co se stalo?

Rodinná dovolená v chorvatském Medulinu skončila obrovskou tragédií, když tamní úřady informovaly o úmrtí čtyř- nebo pětileté Češky, ačkoliv existují různé informace ohledně jejího věku. Dívka z Česka potřebovala zdravotní pomoc kvůli náhlým komplikacím, a proto byla přivolána sanitka. Bohužel, navzdory hodinové resuscitaci, nedokázali záchranáři zachránit její život. Přesná příčina úmrtí bude zjištěna až po provedení pitvy.

Neoficiální zprávy naznačují, že dívka se stěžovala na bolest břicha a její rodina ji v noci přivedla na pohotovost. Poté byla propuštěna, avšak později došlo k jejímu kolapsu. Záchranáři byli o této situaci informováni kolem šesté hodiny ve středu a dorazili na místo během deseti minut. Mluvčí istrijské policie Suzana Sokačová uvedla: „Bylo nahlášeno, že dítě z České republiky potřebuje lékařskou pomoc. Přijela sem s rodinou na letní dovolenou v Medulinu. Dítě se necítilo dobře, a proto byla poslána sanitka. Bohužel jsme nebyli schopni dítě zachránit.“

Redakce CNN Prima NEWS kontaktuje Ministerstvo zahraničí ČR s žádostí o potvrzení této události, ale resort neposkytl komentář k případům týkajícím se nezletilých osob.

Čtěte také: Horor v domově pro seniory, stará paní se namísto péče dočkala úderů pěstmi i znásilnění!

Podle informací z webu Glasistre.hr se před příjezdem záchranářů oživování dítěte pokusil jeho otec. Resuscitace trvala hodinu, ale ani pokračování v sanitce nepřineslo úspěch při obnovení srdeční činnosti. Tělo dítěte bylo převezeno na patologické oddělení nemocnice v Pule pro provedení pitvy, jak uvedla lékařka Gordana Antić, vedoucí zdravotní a sociální péče Istrijské župy.

Policisté prozatím vyloučili podezření z násilného úmrtí a trestného činu. Rodiče s dcerou v noci vyhledali pohotovost kvůli zdravotním problémům, ale přesné okolnosti a důvod propuštění z pohotovosti nejsou známy.

Zdroj: cnn.iprima.cz