Osteochondróza krční páteře potrápí v průběhu života většinu z nás a projevuje se silnou bolestí vystřelující do hlavy a jedné z horních končetin. Tyto bolesti jsou střídány silným tlakem v zadní části krku, která se může šířit přes trapézové svaly až k ramenům. Často jednorázově pomohou léky proti bolesti, pokud je bolest chronická, je potřeba vyhledat lékaře, který určí diagnózu a postup léčby. Jestliže se s bolestí nesetkáváte příliš často, můžete vyzkoušet recept pocházející z dob našich babiček, které s ním vyléčily spoustu neduhů.

Poučte se a začněte s prevencí včas

Krční páteř je poměrně problematické místo, které o sobě dá vědět klidně i při nesprávném sezení u počítače. Pokud se často hrbíte nad telefonem nebo počítačem, určitě se s ní v brzké době opět setkáte. Pokud jste již tento druh bolesti zažili, jistě si raději dáváte pozor a řídíte se zásadami správné polohy při práci s počítačem či jiných činnostech, které vyžadují narovnaná záda a vzpřímenou bradu. Vhodné jsou také cviky, které krční páteř protáhnou a částečně uleví od bolesti. Pozornost věnujte také poloze, ve které spíte a obzvlášť polštáři. Pokud máte hlavu příliš kolmo k páteři, ráno si to zaručeně odskáčete.

Jednoduchá domácí léčba, na kterou nedaly babičky dopustit

Víte, že se k lékaři nebo fyzioterapeutovi nedostanete dříve jak za 14 dnů a bolest už vám příliš komplikuje pracovní i rodinný život? Než do sebe začnete házet prášky na bolest, vyzkoušejte přírodní lék. Budete potřebovat:

  • med
  • brambory
  • jedlový nebo smrkový olej

Brambor nastrouhejte najemno a přimíchejte lžíci oleje. Naneste na oblast krční páteře a část ramene. Přikryjte potravinářskou fólií a převažte obvazem nebo šátkem tak, aby vznikl jemný tlak. Obvaz vás nesmí omezovat v dýchání! Po dvou hodinách směs otřete ručníkem namočeným v teplé vodě a s citem promasírujte zahřátým jedlovým olejem. Opakujte po dobu deseti dnů.

Sdílejte článek