Trápí vás pupínky na pozadí? Takto se jich zbavíte

Naše pozadí není téma, o kterém bychom se často na veřejnosti bavili. Tím spíš o jeho zdravotních a estetických problémech, jako je například akné v této oblasti. Většinou za jeho vznik může horké letní počasí, nevhodné oblečení, které nedokáže odvětrávat a dlouhodobé sezení na jednom místě. Zanícené pupínky navíc mohou být dost bolestivé a jejich léčba může vyžadovat lékařský zásah.

Pupínky je třeba řešit

Pokud pupínky samy od sebe nezmizí a nebo jsou pro vás velmi nepříjemné, můžete vyzkoušet některou z metod na jejich odstranění. Mnoho lidí trpí problémem způsobeným odumřelými kožními buňkami, ucpanými vlasovými folikuly a nesprávným čištěním pokožky. Množící se bakterie pak mohou snadno způsobit infekci a zánět.

Pupínků je vhodné zbavit se co nejdříve, nejen pro vaše vlastní pohodlí, ale i pro zdraví. Stejně důležitá je samozřejmě i prevence, pomocí vhodných hygienických návyků můžete efektivně zabránit jejich vzniku. Základem je každodenní sprchování, zejména v teplých dnech. Pokud se hodně potíte, můžete přes den oblast otírat antibakteriálními vlhčenými ubrousky.

Čtěte také: Chcete si usnadnit život? Pomůže vám obyčejný alobal

Předcházejte jejich vzniku

Sprchujte se také po tréninku, sportu nebo jakékoliv namáhavější fyzické aktivitě. Čas od času si dopřejte peeling celého těla. Každý večer oblast pozadí otřete vatovým tamponem namočeným v přípravku na čištění pleti obsahujícím kyselinu salicylovou. Nezapomeňte, že kůže na zadečku je velmi jemná a potřebuje stejnou péči jako ostatní části těla.

Možná si myslíte, že pupínky v této oblasti jsou jen kosmetický problém, který v létě zakryjí plavky a v zimě teplé kalhoty. Pravdou ale je, že se pupínky mohou objevit kdykoliv a na komkoliv, bez ohledu na pohlaví nebo věk, a mohou být velmi nepříjemné. Snažte se v létě nosit prodyšné oblečení a spodní prádlo z přírodních materiálů, rozhodně zapomeňte na celodenní nošení upnutých džín nebo kožených kalhot.

Zdroj: tudasfaja.com