Borůvky, papája nebo citrusy mají blahodárné účinky na zdraví močových cest

Infekce močových cest jsou častější u žen než u mužů a jsou obtížně léčitelné. Mohou způsobit nepohodlí a bolest při močení, stejně jako bolest močového měchýře a tlak v břišní oblasti. V případech cystitidy mohou také způsobit únavu, nebo horečku a další příznaky. Tyto typy infekcí jsou obvykle léčeny antibiotiky, ale měli byste vědět, že existuje mnoho druhů ovoce, které Vám pomohou bojovat stejně efektivně bez nežádoucích vedlejších účinků.

K odstranění infekce pomohou osvědčené postupy

Abyste odstranili infekci, měli byste pít více tekutin, které zvýší frekvenci výletů na záchod, a tak urychlí vylučování toxinů z Vašeho těla. Také pomáhá pít heřmánkový, rozmarýnový a skořicový čaj – tyto složky jsou silnými antibiotiky, které pomáhají snížit záněty a léčit infekce.

Čtěte také: Chemická hnojiva jsou minulostí – teď frčí ta domácí

Kromě těchto čajů byste do Vaší stravy měli také zahrnovat antibiotické potraviny, jako je česnek, petržel a zázvor. Zázvorový čaj lze snadno připravit a jeho pravidelná konzumace pomáhá léčit infekci rychleji.

Pomohou správné potraviny

Diuretické potraviny jsou nutností v případech infekcí močových cest a můžete také použít sodu na vyčištění – stačí přidat ČL prášku do sklenice vody a vypít tento roztok, abyste zmírnili příznaky.

Zde jsou některé další potraviny, které mohou zmírnit infekce močových cest!

Borůvky

Borůvky jsou bohaté na antibiotické a antioxidační sloučeniny, které zvyšují kyselost moči a zabíjejí bakterie ve Vašem močovém traktu. Konzumujte borůvky surové, abyste zvýšili zdraví močového systému a léčili infekce.

Papája

Stejně jako borůvky může i papája zvýšit kyselost Vaší moči a eliminovat bakterie v močovém traktu. Toto silné ovoce je také bohaté na vlákninu, která může zlepšit střevní průchod a jeho antioxidační vlastnosti mohou vyčistit střeva, tračník a močový měchýř. Silné enzymy přítomné v papáji mohou snížit zánět a jizvení ve Vašich orgánech.

Pomerančová a citrónová šťáva

Jak pomeranče, tak citróny jsou bohaté na vitamín C a další antioxidanty, které mohou účinně ničit bakterie. Připravte si šťávu ze 2 pomerančů a ½ citrónu každé ráno a vypijte ji čerstvou, abyste léčili infekci a vyčistili střeva.

Ananas

Není nic lepšího než ananas pro snížení zánětu močových cest. Konzumujte ovoce surové, abyste léčili infekce močových cest.

Červené hrozny

Tyto plody jsou silným antibiotikem, které pomáhá snadno bojovat s infekcemi močových cest. Konzumujte několik hrstí denně a budete se brzy cítit mnohem lépe. Hrozny jsou bohaté na antioxidanty a mají silné protizánětlivé a diuretické vlastnosti, které Vám je pomohou obnovit.

Jak můžete vidět, existuje spousta přírodních surovin, které pomáhají bojovat s infekcemi močových cest. Bez ohledu na to, jak závažná je infekce, konzumace těchto ingrediencí ji může porazit během několika dní. Vyzkoušejte to sami a jistě budete ohromeni výsledky!

Zdroj fotografií: pixabay.com