Turisté zachránili zraněného psa, který uvízl na hoře

Obyčejná procházka se psem se může změnit v noční můru, když se pes ztratí nebo uvízne na místě, ze kterého ho nedokážete dostat. Právě to se stalo labradorskému retrívrovi Amandy McGregorové. Louie šel na noční procházku s Amandinou nevlastní dcerou Janessou. Bohužel se pes při procházce zranil a ženy ho nedokázaly dostat domů.

viralomania.com

Majitelé nebyli schopní psa snést z hory

Janessa se se psem nevrátila domů, jak bylo v plánu. Tehdy si Amanda začala dělat starosti. Potom se od turistů doslechla, že se Louie zranil a nemohl sejít po svých. A Janessa ho nedokázala unést, protože pes váží 40 kilogramů. Amanda ihned zavolala místní policii, ale ti jí řekli, že musí počkat do pondělí, jestli se objeví. Janessa se skutečně z lesa vrátila, ale pouze doma vzala více vody a jídla pro psa. Potom se dozvěděly, že úřady nebudou zachraňovat psa.

Členové turistické skupiny se pustili do pomoci

Janessa je vášnivou turistkou a na tuto túru šla již mnohokrát. Proto napsala na facebookovou stránku Chilliwack BC Hiking Club. Rodiče dívky šli do lesa, ale psa nedokázali snést dolů z hory. Doufali, že by jim mohl spolek turistů poradit, na koho se obrátit. Místo toho se sešli členové spolku a pomohli jim sami. Rodina nic takového nečekala, ale jejich pomoc byla úžasná. Vyrobili nosítka a donesli zraněného Louieho až do města.

Čtěte také: Z jakých důvodů se ženatí muži zamilují do jiné ženy?

Pes byl zraněný a dehydratovaný

Louie strávil v lese několik dní, takže mu nebylo příliš dobře. Byl dehydratovaný, zraněný a v otevřených ranách na těle měl infekci. Komunita se zapojila nejen při záchraně psa, ale také při financování jeho léčby. Založili stránku na GoFundMe a vybrali 4 tisíce dolarů. Amanda je vděčná každému, kdo jim pomohl. Díky tomu si ona i všichni ostatní uvědomili, že dobří lidé stále žijí a chodí mezi námi. Louie je díky nim v pořádku doma a těší se dobrému zdraví.

Zdroj: viralomania.com