Turisty zaskočilo obrovské letadlo hned vedle pláže!

Ostrovy Karibiku jsou mezi turisty velmi populární a cestuje tam velké množství lidí. Tropická atmosféra, nádherné pláže a azurově modrý oceán láká mnoho turistů. Ostrovy jsou celkem malé, takže se i letiště nachází na pláži. To může být nejen zajímavé, ale také poměrně nebezpečné. O tom se přesvědčilo hned několik desítek lidí na jedné z karibských pláží.

Letiště na ostrově Svatý Martin

Jedno z nejhorších letišť na celém světě se nachází právě na jednom z karibských ostrovů. Svatý Martin má letiště přímo na oblíbené pláži. To znamená, že si tu nejen odpočinete, ale také zažijete pořádný adrenalin. Hluk a otřásající se země jistě nejsou zážitkem, který si chcete odnést z dovolené. Právě to se ale děje zde, když se Boeing 747 chystá k odletu.

Toto letiště původně sloužilo armádě, takže se na přítomnost pláže příliš nehledělo. Nikdo ji v té době totiž nepoužíval. Po druhé světové válce se z něj ale stalo klasické letiště. Letadla zde mají velmi málo místa. Přistát i vzlétnout musí na trati o délce pouhých 2300 metrů. Nyní patří k velmi rušným letištím, protože turisty láká i vidina toho, že je pláž hned za letištěm.

Čtěte také: Co se stalo s prvním lidským parťákem komisaře Rexe?

Turistická atrakce

Stát jen pár metrů za startujícím letadlem může být velmi nebezpečné. Jedna skupina turistů stála hned za plotem, když se letadlo chystalo vzlétnout. Nikomu z nich asi nedošlo, že tlak vzduchu z motorů nemůže nikdo z nich ustát. A přesně to se také stalo. Jakmile se motory rozjely naplno, mnoho turistů tlaková vlna smetla až do vody.

Naštěstí se nikomu z nich nic nestalo, ale takový zážitek si z dovolené pravděpodobně přivézt nechcete. Turisté sem přitom jezdí i proto, aby tuto zajímavost zažili. Letiště je velmi aktivní, protože se jedná o přístupovou cestu do turistické oblast na ostrovy Svatý Martin, Svatu Eustach, Saba a Anguilla. Obrovské stroje sem proto létají mnohokrát za den.