David Hampl
28 března, 2022
, ,

Sedmiletá Amelia se narodila na Ukrajině a svou písní dojala celý svět. Podařilo se jí dostat do bezpečí do Polska, kde svým hlasem znovu dojímá nejen nejbližší okolí. Na konci února Rusko napadlo Ukrajinu a chce ji dostat pod svá křídla. Svůj domov už opustily miliony lidí, kteří hledají azyl v jiných zemích.

https://www.newsner.com/

Rodiny musely opustit své domovy i manžele

Mnoho rodin utíká před válkou ještě teď. Už je to více než měsíc od doby, co Rusko začalo útočit. Během měsíce pak rodiny utekly do mnoha sousedních zemí, které jim poskytly azyl. Mezi ně patří také Česká republika, která ubytovala již více než 300 000 uprchlíků. Mezi těmi jsou většinou ženy a děti, které musely nechat své manžele a tatínky napospas osudu. Chtějí chránit svoji zemi, mnoho z nich se však se svými blízkými už neuvidí.

Uspořádalo se mnoho sbírek, které mají podpořit Ukrajince v pobytu v cizích zemích. Mohou jezdit hromadnou dopravou zadarmo, hledají ubytování a také školky a školy pro své děti. Není to jednoduché, protože z vlasti přišli pouze s jednou taškou a dítětem v náručí. I proto je sedmiletá Amelia hrdinkou dnešní doby. Bohužel mladá dívka skončila v azylovém domě, ale svou písní Let it go dojala svět.

https://www.newsner.com/

Amelia si už hodně vytrpěla, ale nyní už je v bezpečí

Ukrajinská dívka se dlouho nemohla dostat přes hranice, a tak skončila v útulku v Kyjevě. Její hlas teď zní po celém světě, protože na začátku března video vyšlo na svět. V něm je vidět malá holčička s úžasným hlasem, která písničku věnovala všem, kteří ji pomohli dostat se do Polska, kde je nyní v bezpečí. I vás zahřeje tento zpěv u srdce a poznáte, že svět není jen zlý.

Na podporu Ukrajiny vystoupila také živě, a to rovnou před několika tisícovkami lidí. Ukrajinská hymna zněla kilometry daleko a Amelia tak dodala novou naději a sílu do žil všem, kteří touto dobou trpí nejvíce.

Zdroj: newsner.com

Sdílejte článek