Užijte si celé léto bez plísně na nehtech

Plísňové infekce nejsou přímo nebezpečné pro váš organismus, ale mohou zničit vaše nehty na nohou i rukou. Jakmile uvidíte změnu barvy, praskání nebo loupání nehtů, musíte začít jednat. Nemusíte ihned běžet do lékárny. Úplně stačí, když se podíváte do své kuchyně nebo skříňky, kde máte esenciální oleje. Tyto produkty vám snadno pomohou, abyste se plísně zbavili.

Stačí vám jen jeden ze tří produktů a vaše nohy budu znovu zdravé a krásné. Plíseň bude postupem času nehty deformovat a ničit. Můžete se proto těšit jen na to, že budou vypadat špatně. Péče může zabrat nějakou dobu, ale s výsledkem budete jistě spokojení. Jestli se potřebujete plísně zbavit velmi rychle, využijte druhou metodu, protože jablečný ocet je velmi silným pomocníkem.

shutterstock.com

Česnek

Česnek patří k nejzdravějším druhům zeleniny, které můžete konzumovat. Obsahuje obrovské množství léčivých látek, které mají antibakteriální účinky. Česnek můžete použít hned dvěma způsoby. Můžete si dát polovinu česneku jednoduše na nehet nebo si udělat koupel. Na koupel potřebujete více česneku, ale také je velmi efektivní. Nakonec je pouze na vás, kterou z těchto metod použijete.

Čtěte také: Detoxikujte své tělo pomocí ovoce. Budete hubenější a zdravější

Vložte 10 stroužků do 2 hrnků vody a přiveďte je k varu. Vařte je po dobu 5 minut. Počkejte, dokud nebude mít příjemnou teplotu pro vaše chodidla nebo ruce. Nechte ve vodě namočená chodidla nebo ruce po dobu 20 minut. Lázeň si dělejte třikrát týdně, dokud plíseň nezmizí úplně.

Jablečný ocet

Smíchejte jablečný ocet s peroxidem vodíku a alkoholem. Získáte z něj velmi silný roztok, který zlikviduje plíseň. Smíchejte všechny tři suroviny a nechte je několik hodin odležet. Potom (ideálně před spaním) vezměte vatový tampon a namočte ho do této směsi.

Tamponem potřete všechny nehty, které potřebujete ošetřit. Udělejte to několikrát denně. Již po několika dnech uvidíte, že jsou nohy (nebo ruce) zdravější a krásnější. Nepřestávejte s touto léčbou, dokud se kompletně nezbavíte plísně. Tato směs vám zaručeně pomůže a bude stát jen pár korun. Dávejte si pozor na pokožku, protože tento roztok je velmi silný, ale také extrémně efektivní.

shutterstock.com

Esenciální olej z čajovníku

Nakonec můžete použít také esenciální olej z čajovníku, který se používá na vnější infekce. Má silné antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, které můžete využít také při boji proti plísním. V tomto případě vám stačí, když na vatový tampon nanesete 3 kapky esenciálního oleje a otřete s ním všechny nehty, které potřebujete ošetřit.

Všechny stopy po plísni odstraníte. Musíte jen počítat s tím, že je důležitá trpělivost. Problém nezmizí s touto metodou během pár dnů, a proto musíte proces opakovat pravidelně a dlouhodobě. Plíseň na chodidlech nebo rukou je velký problém, ale s těmito metodami ho můžete snadno vyřešit bez návštěvy lékaře.

Zdroj: zinoti.lt