V Polsku se objevily klobásy plné hřebíků. Všichni majitelé psů si musí dávat pozor!

Ne každý je velkým milovníkem psů. Hodně lidem vadí hlavně ve městech, protože po nich jejich majitelé neuklízí na ulici nebo v parku. To ale neznamená, že se je snažíte zabít. V Polsku se objevily párky a další lahůdky plné hřebíků, které se nacházeli na veřejně dostupných místech. Byli určeny k tomu, aby hodně ublížili nebo zabili psi. Naštěstí minimálně jeden z nich byl zachráněn.

Pes snědl klobásu plnou hřebíků

Člověk, který nastražil smrtící klobásy, musí psi nenávidět skutečně hodně. Jinak byste něco takového jistě neudělali. Tato nevinná zvířata rozhodně nemohou za chování jejich majitelů a není fér, aby za to trpěli. Jedna žena vyšla na procházku se psem. Potom si všimla, že se necítí dobře a ihned ho vzala k veterináři. Právě její rychlé jednání mu zachránilo život.

fakt.pl

Veterinář našel v jeho žaludku klobásu, která obsahovala hřebíky. Pes byl díky rychlé operaci zachráněn a daří se mu již dobře. Policie od té doby pátrá po viníkovi, který nebezpečné potraviny šíří po celém okolí. Tento krutý čin musí být potrestán. Zároveň si majitelé čtyřnohých mazlíčků musí dávat pozor, co jejich psí kamarádi na procházce konzumují.

Čtěte také: Muž neváhal a přeskočil plot pro podvyživeného psa, aby mu daroval nový život!

Policie v Polsku pátrá po pachateli

„Policie pátrá po pachateli tohoto zavrženíhodného činu, kdy zvířata vystavuje velké bolesti a utrpení. Prosíme osoby, které by mohly pomoci při zjišťování totožnosti pachatele, aby se obrátily na Městské policejní ředitelství v Osvětimi, na policejní stanici v Chełmeku nebo na tísňovou linku 112,“ apeluje tisková mluvčí místí policie Małgorzata Jurecka.

fakt.pl

Policie samozřejmě také žádá všechny majitele psů, aby byli při procházkách velmi ostražití a dávali pozor, kde se jejich mazlíček nachází. Jedině tak ho můžete ochránit před nesnesitelnou bolestí a možná i smrtí. Podobné situace se samozřejmě dějí i v Čechách, a proto byste měli dávat pozor na svého psa bez ohledu na to, v jakém městě nebo vesnici se nacházíte.

Zdroj: fakt.pl