V útulku se objevila živá paruka. Jak vypadá pes po umytí a ostříhání?

Stejně jako u lidí, také u zvířat někdy účes udělá velký rozdíl ve vzhledu. Hlavně, když se jedná o hodně zanedbané a zarostlé zvíře. Takovým příkladem je i Pear. Jde o toulavého psa, který podle lidí vypadal jako paruka. Naštěstí mu zachránili život lidé, kterým na něm doopravdy záleží. Nejen, že ho dostali z ulice, ale také mu udělali úplně nový sestřih.

Velká hromada chlupů

Mac’s Mission je nezisková organizace na záchranu psů se speciálními potřebami, která sídlí v Missouri. Právě tato organizace zachránila Pear z ulice. Byl v hrozném stavu. Jeho srst byla velmi dlouhá, zacuchaná a nemohl přes ni ani vidět na cestu. Na první pohled nebylo ani jisté, jestli je to vůbec pes. V takovém stavu musel být již velmi dlouho, protože srst byla velmi dlouhá.

https://pl.newsner.com/

Špinavý uzlíček chlupů se naštěstí dostal do správných rukou. Lidé z organizace se postarali o to, aby dostal pořádnou koupel a nový účes. Potom zjistili, že se jedná o hezkého, malého pejska. Plstnatá srst byla minulostí a pes mohl začít nový život v novém prostředí. Zanedbávaných psů, kteří žijí na ulici je bohužel po celém světě obrovské množství.

Čtěte také: Po letech konečně padl verdikt! Hanychová a Prachař ukončili soudní jednání o výchově Mii. Víme kolik bude platit!

Obrovská proměna

V první řadě dostal Pear krásné lázně. Špinavá srst musela pryč. „Vyčistili jsme ho, oholili a vykoupali, abychom se zbavili špíny a blech. Usadil se v jednom z našich pokojů a docela rychle usnul,“ řekla zakladatelka organizace Rochelle Steffentold pro magazín Newsweek. Během veškeré práce byl pes neuvěřitelně klidný. Pravděpodobně to pro něj bylo příjemné a lidé se nebál.

https://pl.newsner.com/

Odstranění chlupů i parazitů trvalo dlouho, ale Pear byl velmi trpělivý. Naštěstí neměl žádné vážnější parazity ani zranění. Personál jen zjistil, že nemá jedno oko, o které pravděpodobně přišel kvůli neléčenému onemocnění. Nyní je pes v naprostém pořádku a může začít s novým životem. Díky finančním darům od fanoušků organizace o něj bude velmi dobře postaráno.

https://www.facebook.com/watch/?v=230054413241429

Zdroj: pl.newsner.com