Vánoční pochoutka z pusinek – jedinečný recept pro letošní svátky

Pusinky milují všechny děti pod sluncem. Jejich příprava je velmi snadná a levná. Díky tomu si je můžete připravit, kdykoli vám zůstanou nějaké bílky navíc. O Vánocích můžete jít o jeden krok dál a připravit si slepované piškoty s pusinkami. Uvidíte, že vypadají nádherně. Ohromíte s nimi všechny návštěvy a pochutnáte si s celou rodinou. Poradíme vám, jak je vyrobit ve své kuchyni a osvěžit tím své každoroční talíře s cukrovím.

Co budete potřebovat?

Toto jedinečné cukroví se skládá ze tří částí. Potřebujete na něj pusinky, piškoty a marmeládu nebo džem. Celá rodina si pochutná a na přípravě není nic těžkého. Navíc všechno upečete najednou, takže vám pečení nezabere ani půl hodiny. Podívejme se, co budete potřebovat. Na výrobu piškotu potřebujete:

  • mouka – 30 dkg,
  • máslo – 20 dkg,
  • vaječné žloutky – 3 ks,
  • moučkový cukr – 3 lžíce,
  • nastrouhaná pomerančová kůra – 1 lžička,
  • meruňkový (nebo jiný) džem.

Na pusinky:

Čtěte také: Máte chuť na kotlety se sýrovou náplní?

  • vaječné bílky – 3 ks,
  • moučkový cukr – 25 dkg.

Pracovní postup

V první řadě si připravte chutné piškoty. Smíchejte mouku s máslem. Přidejte cukr, žloutky a pomerančovou kůru. Těsto promíchejte a rozválejte na pomoučené ploše. Na vykrojení koleček můžete použít vykrajovátka na cukroví nebo skleničku. Těsto rozložte na plech vyložený pečicím papírem. Než je vložíte do trouby, připravte si také směs na pusinky. Můžete totiž obojí upéct najednou a ušetřit si práci i čas.

Vaječné bílky vyšlehejte s cukrem, dokud nezískáte hustou hmotu. Pomocí cukrářského sáčku udělejte na každé kolečko piškotového těsta malou pusinku. Takto připravené cukroví vložte do trouby předehřáté na 160 stupňů a pečte po dobu 25 minut. Vypněte troubu a nechte je sedět uvnitř dalších 5 minut. Potom plech vyndejte a nechte cukroví trochu vychladnout. Nakonec koláčky slepte k sobě pomocí meruňkového nebo jiného džemu. Dobrou chuť!

Zdroj: ketkes.com