Varovné příznaky infarktu, které musíte brát vážně!

Rozdíl mezi záchranou života a smrtí na infarkt je často jen pár okamžiků. Jestli nejste schopni poznat varovné signály a včas zavolat pomoc, může to mít tragické následky. Svému zdraví i okolí byste měli věnovat dost pozornosti a naučit se základní příznaky infarktu, které mohou zachránit život vám nebo lidem kolem vás. Podívejme se na nejčastější symptomy.

Poruchy trávení, pálení žáhy nebo úzkosti

Nevolnost, pálení žáhy nebo jiné poruchy trávení mají mnoho příčin a jednou z nich je infarkt. Měli byste vyhledat odborníka a nechat se zkontrolovat. Nemusí jít o nic vážného, ale přesto na sebe musíte dávat pozor. Úzkosti nebo nespavost mohou být také příznakem srdečního onemocnění, protože má tělo nižší hladinu kyslíku. Úzkost se objevuje spíš u žen než mužů.

shutterstock.com

Pocení a obrovská únava

Nadměrné pocení, které trvá déle, než 2 týdny musí zkontrolovat lékař. Rozhodně to není normální, a proto byste měli jít na vyšetření. Nadměrná únava také může mít více příčin. Jestli trvá několik týdnů, vyhledejte lékaře. Jestli vás unaví i běžné domácí činnosti, můžete mít problémy se srdcem. I v tomto případě jde o to, že je v těle méně kyslíku a tělo vynakládá více energie na běžné funkce.

Pokračování článku na další stránce

Čtěte také: Jak si můžete očistit játra a krev?

Pokračování článku na další stránce