Vážíte si své maminky? Tohle jí nikdy neříkejte!

Jednoho dne budete litovat každé špatné věty, které jste řekli své mamince. Je to žena, která vás porodila, vychovala a milovala z celého srdce. Zaslouží si úctu, respekt a lásku. Bohužel mnoho z nás někdy řekne větu, které potom litujeme. Anebo si ani neuvědomíme, že je pro naše maminky velmi bolestivá. Následujících 10 vět byste jim neměli nikdy říkat.

Udělejte si na svou maminku vždycky čas

„Nemám čas“ je častá výmluva, proč nejdete své rodiče navštívit. Myslete na to, že vaše matka si na vás vždy udělala čas, ať se jednalo o nemoci, vaření, příběhy nebo cokoli jiného. „Já to jíst nebudu!“ Tohle nechce slyšet žádná žena, protože nad vařením strávila několik hodin v kuchyni. Jednoduše si sedněte a dejte si alespoň trochu. Svou maminku potěšíte víc, než si dokážete představit.

„Takhle jsi mě vychovala“ je velmi tvrdá věta. Možná vaše výchova nebyla bezchybná, ale vaše matka jistě dělala maximum. Tohle pochopíte až ve chvíli, kdy budete mít vlastní děti. „Nikdy to nepochopíš“ není pravda. Naši rodiče toho mají za sebou hodně a chápou nás mnohem víc, než si myslíme. Nezapomínejte na to, protože tato věta je jen výmluvou pro vás.

Příliš mnoho práce není dobrá výmluva

„Nejsi vzdělaná. Nedokončila jsi ani školu.“ Ano, naši rodiče možná nechodili na vysoké školy. Mají ale tvrdou školu života, která jim poskytla mnohem více zkušeností. A to se počítá více než diplom. „Promiň, na té narozeniny (Vánoce) nepřijdu.“ Všechny narozeniny i Vánoce byli po mnoho let jen o vás. Oplaťte tuto pozornost a péči svým rodičům a nezapomínejte na ně teď, když jste dospělí.

„Nevolal jsem, protože jsem měl hodně práce.“ Bez ohledu na to, kolik máte práce, máte jistě čas na telefonát. Uděláte tím mamince vždy radost a projevíte jí péči a lásku. S tím souvisí další věta, kterou byste neměli nikdy říkat. „Nedala jsi mi dost lásky.“ Možná vám to tak připadá, ale dala vám celé své srdce i život. Nepodceňujte vše, co pro vás dělala během celého vašeho života.

Na vzhled je každá žena citlivá. Pamatujte na to

„Vypadáš velmi špatně.“ Každá matka je také žena. A ženám se tato věta nikdy neříká. Všichni stárneme, ale nemusíte na to upozorňovat. „Na dovolenou pojedu k moři, ne k tobě.“ Je pochopitelné, že nechcete každou dovolenou trávit s rodiči, když jste dospělí. Jednou za čas byste je ale na dovolenou mohli vzít s sebou, stejně jako oni brali na dovolenou vás, když jste byli děti.

Zdroj: pukuotukas.com