Věda tvrdí, že smích spaluje kalorie a má řadu dalších výhod

Trápíte své tělo dietami, těžkým cvičením a stále se nemůžete dostat blíž ke své postavě snů? Vědci nyní přišli se zcela zásadním objevem, který vám může pomoci. Šťastní a veselí lidé hubnou lépe. Proč? Jelikož se často smějí, a to má vliv na pálení kalorií.

Zdravotní výhody

Neváhejte se zasmát, když k tomu máte důvod. Smích totiž podle vědy snižuje stresové hormony, kortizol a adrenalin. Díky tomu se vám deprese vyhne obloukem a tělo se zaplní endorfiny, které u vás naopak probudí pocit štěstí.

Smích také zvyšuje hladinu růstového hormonu, který bojuje proti zánětu a chrání tělo před infekcemi. Pokud se tedy budete bavit s lidmi, kteří vás rozesmějí nebo se jen dívat na oblíbenou komedii, můžete změnit chemii ve svém těle k lepšímu.

Posílení imunity a hubnutí

Smích můžete i předstírat. Vaše tělo to totiž nepozná. V reakci na to produkuje látky, které posilují imunitu. Sníží se vám také kortizol, což má za následek splasknutí nafouklého břicha a celkové uvolnění od těžkosti.

Vaše tělo přestane mít chuť na sladké, nebudete vyhledávat dobroty a vaše kila půjdou pomalu a jistě dolů. Čím více kilo shodíte, tím větší úsměv bude na vaší tváři. Udržíte se tak v koloběhu veselého života a štěstí.

Stejné jako cvičení

Kortizol je odpovědný za to, že se vám na břiše tvoří nevzhledné špeky. Smích vás proto zbaví tuku právě v této problematické části. Pokud dokonce smích spojíte s pravidelným cvičením, čekají vás skoro zázračné výsledky.

V kombinaci ještě s kvalitním jídelníčkem vám už nebude stát nic v cestě. Nemusíte navštěvovat denně posilovnu. Postačí, pokud začnete konzumovat více zeleniny a navíc si dopřávat delší procházky na čerstvém vzduchu. Uvidíte, že brzy půjdou kila dolů.