Vědci odhalili, jakým vliv má na naše tělo spánek v chladné místnosti. Proč byste to měli začít dělat?

Někteří spí raději v chladné místnosti a až po uši zachumlaní v peřinách, někteří zase ve vytopené místnosti jen v lehkém pyžamu nebo lehké noční košili a v průběhu noci ze sebe odkopají deku. Vědci však mají celkem jasno, co je pro naše zdraví prospěšnější – jednoznačně vítězí chladné prostředí, které nám přináší mnoho benefitů. Co všechno tedy můžete snížením teploty získat?

Ve chladném prostředí lépe spalujete tuky

Může se zdát až k neuvěření, že teplota okolí, zvláště pak v klidovém režimu jako je spánek, kdy neděláte nic jiného, než odpočíváte, má vliv na hubnutí. Je tomu ale skutečně tak. Chladný vzduch v průběhu noci pomáhá s odbouráváním přebytečných tuků v těle. S nižším počtem stupňů celsia náš metabolismus lépe pracuje a funguje lépe spalování tuků. Uznejte, že je to skvělý doplněk pro hubnutí, který vás nestojí na rozdíl od cvičení žádnou námahu a na rozdíl od zdravého jídelníčku nepřináší žádné omezování se a pokušení v podobě pamlsků a neustálé chuti na ně.

Kvalitnější spánek a lepší start do nového dne

Spánek v chladu je celkově hlubší a více prospěšný. Díky snížení teploty si tělo lépe odpočine, než kdybyste stejnou dobu spali ve vytopené místnosti. Můžete toho využít tak, že si o chvíli zkrátíte dobu odpočinku, aniž byste přišli o potřebnou noční regeneraci a přes den tak stihnete více věcí nebo se budete při stejně dlouhém spánku cítit ráno více svěží a více odpočatí. Chladnější prostředí také pomáhá až do večera zvyšovat odolnost vůči stresu.

Čtěte také: Máte ještě schované houby, které jste letos nasbírali? Pak vyzkoušejte určite tento recept na Houbovou omáčku s houskovými knedlíčky. Určitě Vám bude chutnat!

Pokračování článku na další stránce