Věděli jste o těchto léčivých účincích skořice?

Skořici zřejmě znáte jako aromatické koření, které se používá pro ozvláštnění nejrůznějších dezertů či cappuccina. Skořice sama o sama o sobě je ale také skvělým antioxidantem a dokáže našemu tělu významně pomoci s mnoha nejrůznějšími zdravotními komplikacemi. Obsahuje velké množství rozmanitých minerálů, vitamínů a dalších látek, které mají pozitivní vliv na náš organismus.

Vědeckými výzkumy bylo prokázáno, že skořice obsahuje látky, které pomáhají stabilizovat hladinu cukru v naší krvi, čehož mohou využívat například osoby trpící cukrovkou. Pravidelné užívání skořice rovněž pomáhá při odbourávání tuků a urychluje látkovou výměnu, čímž zlepšuje metabolismus organismu. Navíc silice obsažené ve skořici mají také mnoho vlastností, prospěšných především pro náš oběhový systém a trávení. Kdy a jak tedy léčivých účinků skořice využít?

Skořice a nachlazení

V případě, že se o vás pokouší chřipka, můžete si zkusit vyrobit následující skořicovou směs. Přiveďte k varu jeden a půl hrnku vody, následně do vody pomalu vmíchejte půl čajové lžičky mleté ​​skořice a nechte čtvrt hodiny odstát. Po uplynutí této doby směs pomalu vypijte, uvidíte, že se bude cítit brzy mnohem lépe.

Čtěte také: Směs z křenu a citronu: skvělý detoxikační prostředek, který pomůže zhubnout i zlepšit zrak

Skořice a dýchání

Skořice je pověstná svým nádherným aroma, které máme spojené nejen s Vánocemi, kdy se používá k provonění domova. Proč ji tedy nevyužít k výrobě přírodního osvěžovače vzduchu, který má zároveň blahodárný vliv na naši dýchací soustavu. Stačí dát do misky s vodou několik tyčinek skořice a nechat pozvolna uvolňovat jejich vůni. Skořice má silný antibakteriální účinek, kterým zlepšuje stav vzduchu uvnitř místností. Pokud chcete docílit rychlejší a intenzivnější vůně, vařte tyčinku přibližně třicet minut v hrnci s vodou.

Skořice a trávení

Konzumace skořice je skvělý způsob, jak stimulovat naše trávení. Stáčí si například do vaší oblíbené ranní kávy přidat lžičku skořice. Výsledkem budete mile překvapeni. Mimo to můžeme skořici využít na přípravu speciálních nápojů, například nápoje, který urychlí spalování tuků a může pomoci také se shozením několika přebytečných kilogramů. Na jeho přípravu budete potřebovat pouze vroucí vodu a jednu čajovou lžičku mleté skořice. Tu jednoduše nasypte do vroucí vody, rozmíchejte a nechte dvě hodiny chladnout. Tento nápoj se doporučuje vypít, než jdete spát. Ke zlepšení metabolismu a celkově gastrointestinálních funkcí můžete vyzkoušet také nápoj připravený z kefíru a jedné čajové lžičky mleté skořice. Skořici opět nasypte tentokrát do kefíru, rozmíchejte a poté přidejte ještě půl čajové lžičky mletého zázvoru. Tento nápoj se doporučuje pít ráno na lačný žaludek.

Skořice a špatný dech

Esenciální olej, který skořice obsahuje, pomáhá zabíjet bakterie, které se nacházejí v ústní dutině a které při přemnožení způsobují nevábně vonící dech. Jako prevence před jeho vznikem se doporučuje kápnout dvě kapky éterického skořicového oleje na lžíci kokosového oleje a nechat rozpustit v ústech. Skořice se používá také jako lék při zánětech dásní.

Skořice a plísně

V neposlední řadě vám skořice může pomoci v případě, pokud vás trápí časté plísně nehtů. Stačí si místo pravidelně ráno a večer potírat éterickým skořicovým olejem.