David Hampl
1 listopadu, 2022
, ,

Vědci většinou neberou horoskopy a astrologii vůbec vážně. Nyní se ale našla jedna věc, na které se dokáží shodnout. Vědci i astrologové totiž věří, že datum našeho narození může znatelně ovlivnit naše zdraví. Nejdůležitější je přitom měsíc narození, ale také zdraví nebo nemoc matky během těhotenství. Všechny tyto aspekty mají velký vliv na to, jestli budete během celého života hodně zdraví nebo nemocní.

https://prozeny.blesk.cz/

Závěry lékařů pochází z podrobných výzkumů

Vědci po mnoho let zkoumali zdraví jedinců, kteří se narodili v určitém měsíci. Výzkum trval od roku 1985 do roku 2013 a zúčastnilo se ho 1,7 milionu lidí. Průměrný jedinec byl ve věku 38 let, takže už jasně věděl, jaké je jeho zdraví. Když se nad tím zamyslíte, je to docela logické. Některé měsíce jsou více prašné, takže v té době máte jako miminko větší sklon k astma nebo alergii.

https://prozeny.blesk.cz/

Vědci se při výzkumu dívali na zdravotní historii každého jedince, pohlaví, věk i zdraví matky během těhotenství. Matky, které měly během těhotenství chřipku, mají většinou děti náchylnější na srdeční onemocnění. Takto nenarozený plod ovlivňuje každá nemoc, kterou matka během těhotenství prošla. Možná byste se měli zeptat své maminky, jestli byla v těhotenství zdravá.

https://prozeny.blesk.cz/

Měsíc narození je klíčový pro celoživotní nemoci

Vědci se již v minulosti domnívali, že existuje spojení mezi měsícem narození a některými nemocemi. Zatím dokázali potvrdit, že měsíc narození ovlivňuje výskyt astma nebo ADHD. Výzkum nadále pokračuje a lékaři se snaží přijít na další nemoci, které by bylo možné předpovídat na základě měsíce narození.

https://prozeny.blesk.cz/

Co vás čeká, jestli jste se narodili na podzim nebo v zimě?

Podle vědců jsou na tom se srdcem poměrně špatně lidé, kteří se narodili v zimních měsících. Mají vyšší riziko rozvoje kardiovaskulárních onemocnění. Zároveň se ale příliš nemusí obávat neurologických, respiračních nebo reprodukčních onemocnění. Lidé, kteří se narodili na podzim, jsou na tom přesně naopak. Měli by si proto dávat pozor na svou hlavu, plíce i pohlavní orgány.

https://prozeny.blesk.cz/

Na konec si ujasníme jednu zásadní věc. Podle měsíce svého narození byste se rozhodně neměli řídit na 100 %. Obrovským faktorem vašeho zdraví je samozřejmě to, jak pečujete o své tělo. Nezapomínejte na pravidelný pohyb, dostatek spánku a vyváženou stravu. Bez toho vám nepomůže ani šťastný měsíc narození, který by vás měl ochránit před nemocemi.

https://prozeny.blesk.cz/

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Sdílejte článek