Mnoho lidí trpí na určitý typ bolesti. Může to být bolest hlavy, kolen, páteře, menstruační bolesti, operace, úraz a tak dále. Pokud vás určitá bolest začne zužovat, po čem sáhnete nejdříve? Zajisté je to lék z lékárny, máme pravdu? Bohužel ale takové léky obsahují velké množství chemických látek, které nejsou pro naše zdraví vůbec prospěšné. Pomohou nám od bolesti, ale při pravidelném užívání nám mohou doslova zničit zdraví. Zkuste se raději rozhlédnout kolem sebe. Existuje totiž rostlina, která v sobě ukrývá pomocné látky proti bolesti.

Proč analgetikum pro chudé?

Nyní už vám prozradíme, jak se taková rostlina jmenuje, je to locika jedovatá. Jedná se o velmi dlouho známou rostlinu, která díky tomu získala název opium chudých. Sloužila totiž jako opium chudým lidem, kteří neměli dostatek prostředků na klasické opium. Její funkce si oblíbili především indiáni a v 19. století si získala popularitu díky svému působení navození pocitu euforie. I v dnešní době účinky lociky jedovaté nejsou zcela neznámé, například ve Francii ji využívají dodnes.

Locika jedovatá jednoznačně pomůže

Locika pomůže nahradit mnoho účinných léků proti bolesti. Pokud tuto rostlinu znáte, jistě ji budete znát jako opium. A to díky jejím analgetickým schopnostem, které se skrývají v mléčné tekutině ve stoncích a listech. Bílé tekutině se nazývá lactucarium a může účinkovat podobně jako morfium. Jde se o silný lék, který dokonale zatočí s migrénou způsobenou nespavostí, zmírní astma, pomůže při psychických potížích, navodí bezstarostný stav a zmírní další bolesti. Nejlepší na této rostlině je, že na rozdíl od jiných léků i volně prodejných, není návyková. Abyste využili sílu byliny, je třeba najít samotnou rostlinu, naříznout ji a dostat z ní co nejvíce bílé tekutiny, tu doma následně usušte a jakmile vznikne prášek, máte hotovo. Poté užívejte pouze jeden gram tohoto prášku, více rozhodně ne!  

Sdílejte článek