Video jako varování pro všechny rodiče, kteří podceňují nebezpečí

Nedávno se na internetu objevil záznam policie z Lubuskie v Polsku, který by měl vidět každý rodič. Rodiče se z něj totiž mohou naučit, jaký nebezpečí čekají na jejich děti na ulici nebo dětském hřišti. Policisté požadují, aby bylo o dítě vždy postaráno a mělo dozor. Stejně tak byste si s ním měli promluvit o kontaktu s cizími lidmi a o tom, co rozhodně nesmí dělat.

Únosy dětí nejsou nic nového

Policisté z Lubuskie připomínají, že na konci školního roku může v životě dítěte dojít k mnoha situacím, které budou spojeny s velkým nebezpečím a mohly by skončit obrovskou tragédií. Stojí za to si toho být vědom, protože mnoho rodičů na to vůbec nemyslí. Jak ovšem víte, v dnešním světě je možné všechno a musíme naučit své děti, jak odolat nástrahám a zůstat v bezpečí. Na to s nimi musíte mluvit a vše jim detailně vysvětlit.

Policisté se rozhodli zaměřit na velmi důležité téma únosu dětí. Je extrémně důležité, aby děti věděly, že nemohou důvěřovat cizím lidem, i když tvrdí, že jim nechtějí ublížit a že pro ně mají něco krásného nebo dobrého. Policie proto připravila video, na kterém se dívka houpe na hřišti. O chvíli později k ní přistoupí muž s dárkem v ruce a přesvědčí dívku, aby šla s ním. Následně ji natlačí do auta, kde ji zamkne. Jedná se bohužel o případ, který se stává velmi často.

Čtěte také: Otec nevěsty zemřel ve službě. Kolegové ale na jeho dceru v den svatby nezapomněli!

Varování policie

Policie varuje veřejnost, že takové případy se stávají pravidelně a nelze je brát na lehkou váhu. Rodiče na to mnohdy nemyslí. Během léta přitom často chodí na hřiště a ven samy, takže je musíte předem upozornit na nebezpečí, která by je mohla potkat. Pamatujte ovšem, že se to může stát, i když jste na hřišti s nimi. Pokud se celou dobu díváte do telefonu a dítě plně nevnímáte, nemusíte si ani všimnout, co se s ním děje. Najednou zvednete hlavu a bude pryč. Toto riziko nepodceňujte a naplno se svým dětem věnujte, ať s nimi budete kdekoli!