Vitamíny pro všechny ženy nad 40 let, které rozhodně nesmí chybět u vás doma

V každé fázi života potřebuje naše tělo něco trochu jiného. Jakmile se posuneme v životě za hranici 40 let, měli bychom přehodnotit svůj jídelníček a životní styl. V tomto věku se může tělo potýkat s nedostatkem některých minerálů a prvků, které jsou důležité pro fungování celého těla. Na jaké vitamíny by si měly dávat pozor žena nad 40 let?

Vápník a vitamín D

Pro kosti a zuby je vápník klíčový. S přibývajícím věkem se v těle snižuje jeho množství. Žena mají ve věku nad 40 let problémy s nedostatkem vápníku a nekonzumují dost potravin, které ho obsahují. Najděte si potraviny, které obsahují velké množství vápníku a zařaďte je do jídelníčku.

Vitamín D chybí přes zimu každému z nás. Můžete ho doplňovat na pravidelných procházkách během celého roku. Stejně tak si ale můžete zakoupit doplňky stravy v lékárně nebo konzumovat tučné ryby (lososa, pstruha a další).

Čtěte také: Vyzkoušejte 30denní výzvu s protahovacím cvičením a uvidíte rozdíly

https://www.pexels.com/

Hořčík, vitamín E a železo

Nedostatek hořčíku v těle způsobuje svalové křeče, bolesti hlavy nebo poruchy trávení. Vaše strava by proto měla být bohatá na fazole, ořechy nebo listovou zeleninu. A budete mít po problémech. Vitamín E chrání buňky před oxidačním poškozením a zpomaluje stárnutí. Takže ho nesmíte podceňovat.

Zařaďte do svého jídelníčku lískové ořechy, semínka a arašídy. To postačí pro doplnění tohoto vitamínu. Železo je pro tělo extrémně důležité v každém věku. Doplnit ho můžete prostřednictvím živočišných produktů, jako je maso, vejce nebo drůbež. Velké množství se nachází také v listové zelenině a fazolích.

https://www.pexels.com/

Vitamín B12 a vitamín K

Tvorba červených krvinek v těle je podmíněná přítomností dostatečného množství vitamínu B12, který se nachází hlavně v živočišných produktech. Do jídelníčku přidejte sýry, ryby, maso a vejce. Jako poslední je klíčový vitamín K, který doplníte pomocí květáku, hovězího masa, brokolice nebo sóji. Tento vitamín podporuje srážlivost krve, zdraví srdce a hustotu kostí. Nesmí vám v těle chybět bez ohledu na věk!

Zdroj: ohlyad-dnya.net.ua