Víte, co je pycnogenol? Neuvěřitelně silný antioxidant!

Pycnogenol je málo známá látka, ale může do vašeho života přinést hodně benefitů. Tato látka má velmi silné antioxidační a ochranné účinky. Z tohoto důvodu je mnoho lidí využívá pro posílení svého těla. Dokáže neutralizovat toxiny v těle a zároveň má 20krát větší detoxikační vlastnosti nebo vitamín C a až 50krát vyšší vlastnosti než vitamín E.

Co to je?

Tato látka je přírodní výtažek z kůry přímořské borovice. Obvykle se získává ze stromů, které rostou na březích v jižní Francii. Může se zdát podivné, že byste měli užívat látky z kůry stromu, ale vyznačuje se úžasnými vlastnostmi. Také díky nim se stal pycnogenol velmi populární po celém světě, i když v Čechách ho zatím příliš mnoho lidí nezná. To je ale obrovská škoda.

Zdravotní benefity

Bojujete s alergií nebo astmatem? Užívejte pravidelně pycnogenol jako doplněk stravy. Když ho budete brát před alergickou sezónou, alergie i astma bude mít menší příznaky. A možná nebudete ani potřebovat léky jako obvykle. Podle některých má tato látka velmi příznivý vliv také na kardiovaskulární systém a stimuluje krevní oběh v dolních končetinách.

Čtěte také: Klíčky posilují imunitní systém a nestojí téměř nic

Pomáhá i v mnoha dalších případech. Podle studií dokáže pomoci s ADHD, otoky, cukrovkou, erektilní dysfunkcí, artritidou nebo poruchami paměti. A pomocí tohoto výtažku si můžete také snížit svůj cholesterol. Účinky uvidíte hlavně při dlouhodobém užívání, ale některé se jistě dostaví již v kratším čase. Doporučuje se také ženám v menopauze.

Jak extrakt užívat?

Před začátkem užívání se poraďte s lékařem. Mohou se totiž objevit nežádoucí účinky (závrať bolesti břicha) a není vhodný pro pacienty s lupusem, roztroušenou sklerózou, revmatoidní artritidou a dalšími nemocemi. Jestli vám ho lékař schválí, stačí si pořídit tobolky nebo extrakt v lékárně. Užívejte pycnogenol podle uvedeného dávkování a brzy pocítíte všechna pozitiva této látky.

Zdroj: tudasfaja.com