Víte, co je to hyperhidróza? Nyní se to dozvíte!

Zpocené dlaně jsou velmi nepříjemné, a to nejen v létě. Jestli tím netrpíte sami, možná znáte někoho, kdo má neustále mokré a zpocené dlaně. Toto nadměrné pocení je ve skutečnosti zdravotním problémem, kterého se můžete zbavit. A rozhodně byste ho měli řešit. Pocení je pro organismus velmi důležité a naprosto přirozené. Přílišné pocení ale přináší potíže.

Co je to hyperhidróza?

Tento termín jednoduše označuje stav, kdy se vám nadměrně potí dlaně. Doporučujeme s touto poruchou navštívit dermatologa, který vám s tím pomůže. Kromě toho ale můžete vsadit také na přírodní složky, které najdete v kuchyni. Jestli máte ihned vlhké dlaně, jakmile je více teplo nebo si trochu zacvičíte, měli byste se na tento problém soustředit a vyřešit ho. Náš organismus používá mnoho signálů, aby nám řekl o tom, že se něco děje. Tak ho vždy poslouchejte.

Shutterstock

Jedlá soda

Do mísy se studenou vodou nasypte dva hrnku jedlé sody. Vše promíchejte a do této směsi ponořte své ruce. Jakmile budete tento proces dělat každý den, během krátké doby se vám budou dlaně potit mnohem méně. To samozřejmě neznamená, že byste měli ignorovat návštěvu u lékaře. Stále musíte navštívit specialistu a nechat se důkladně vyšetřit. Je totiž možné, že se za tím skrývá něco jiného.

Čtěte také: Sbírejte tuto rostlinu, je jednou z nejúčinnějších léčivých bylin, které lze objevit. Znáte jí?

Dětský pudr

Dětský zásyp je velmi šikovným způsobem, jak snížit pot na svých dlaních. Dětský pudr má velmi savé vlastnosti, a proto si dokáže pomoci s potem. Velkou výhodou je fakt, že pudr je velmi efektivní a bezpečný pro všechny typy pokožky. Díky tomu, že je vytvoření pro dětskou pokožku, ho mohou používat i lidé, kteří mají velmi citlivou pokožku.

Rajčatový džus

Připravte si velkou mísu a nalijte do ní dva hrnky rajčatového džusu. Dlaně vložte do této směsi na 30 minut denně. Přidejte k tomu jemnou stimulaci měkkým kartáčkem (nebo lufou). Jde o trochu netradiční metodu, ale funguje velmi dobře. Vyzkoušejte tento skvělý trik, jestli vám nevadí aroma rajčatového džusu. Tento trik můžete klidně kombinovat s jedlou sodou.

Shutterstock

Jód

Nadměrné pocení je jedním z příznaků toho, že máte v těle nedostatek jódu. Užívat můžete jód v kapslích nebo tabletách. Nezapomeňte se o tom zmínit svému lékaři. Nemusíte se jednat jen o nedostatek jódu, ale také o příznak špatné funkčnosti štítné žlázy. Proto tento příznak nepovažujte za zbytečný a neignorujte ho. Vaše tělo se vám snaží něco říct.

Čaj

Konzumace čaje (hlavně černého a zeleného) má blahodárný vliv na váš organismus. Čaj vám ale pomůže také v případě, že se vám hodně potí dlaně. Dokáže totiž zklidnit pokožku, když necháte pár sáčků čaje vylouhovat v míse s vodou a potom do ní ponoříte ruce na 30 minut. Opakujte tuto proceduru pravidelně a budete se cítit mnohem lépe. Léto pro vás díky tomu nebude nepříjemným obdobím v roce.

Zdroj: irecept.cz