Víte, jaká rostlina pomůže proti křečovým žílám?

Poznáte pycnogenol? Je to chemická sloučenina přírodního původu, která se získává z kůry borovice odrůdy Pinus maritima. Možná pro vás bude neznámá, ale její zdravotní účinky oceňují lidé na celém světě. Kromě obsahu prospěšných látek dokáže chránit organismus a také působí antioxidačně.

Jak působí tato složka na lidské tělo?

Tato sloučenina umí neutralizovat škodlivé látky a toxiny v lidském těle a tím pádem budou správně fungovat nejen střeva a játra, ale také další orgány. Navíc má mnohonásobně větší sílu než například vitamin C, který je tolik doporučovaný všem, kteří si chtějí uchovat pevné zdraví. Proč se vyplatí tuto složku zařadit do jídelníčku?

Vhodné bude ji užívat v případě, že trpíte alergií. Ještě před samotnou sezonou si několikrát týdně dávejte tuto kůru a příznaky alergie budou o něco mírnější. Funguje také u dětí s astmatem, což potvrzují výzkumy. Příznivě působí také na srdce, protože snižuje tlak a do vašich nohou se bude lépe dostávat krev. Může dokonce pomoci také v případě, že máte nemocné oči vlivem cukrovky.

Čtěte také: Zácpa: jak řešit tento nepříjemný problém?

https://www.tudasfaja.com/

K čemu můžete pycnogenol dále využít?

Působí příznivě také na poruchy paměti, otoky nebo snižuje vysokou hladinu cholesterolu. Jestliže ale chce tuto látku užívat, měli byste vědět, že není pro každého vhodná. Poraďte se s lékařem, jestli je tato látka vhodná. Jestliže berete léky, mohou být vedlejší účinky mnohem znatelnější. Mezi vedlejší účinky patří bolesti břicha nebo závratě.

Užívat by ji neměli lidé, kteří mají roztroušenou sklerózu nebo revmatoidní artritidu. Není ale známo, jestli se pycnogenol může podávat dětem, kojícím ženám nebo ženám, které jsou těhotné. V každém případě byste s užíváním měli být opatrní. Je to sice látka, která je přírodní, ale i u takových se mohou vyskytnout účinky, které tělu uškodí. Dětem ani zvířatům ji raději nepodávejte.

Zdroj: tudasfaja.com