Vlašské ořechy nejenom chutnají. Výrazně prospívají zdraví

To, že jsou ořechy zdravé a prospěšné pro organismus, jste už jistě zaznamenali. V jistém množství to platí i v případě vlašských ořechů. Můžeme o nich říci, že patří mezi oblíbené superpotraviny. Obsahují totiž potřebné živiny, polynenasycené mastné kyseliny, fenoly, vitamín E a mnoho antioxidantů. Jejich pravidelnou konzumací tak zajistíte, že vašemu tělu dodají potřebné látky. Přečtěte si, jak dokáže vlašský ořech pozitivně ovlivnit vaše tělo. Vědci ho dokonce řadí mezi top 10 antioxidačních potravin.

Nejezte více než hrst vlašských ořechů

Nic se nemá přehánět. To platí i při konzumaci vlašských ořechů. Jejich příznivý účinek bude fungovat jen při přiměřeném konzumování každý den. Doporučovaným množstvím je asi 5 ořechů. Pro jednodušší kontrolu nejezte více než hrst těchto ořechů denně. Jejich velkou výhodou je, že se v těle vstřebávají velmi rychle. Do 4 hodin byste tak měli poznat jejich účinek.

Vlašské ořechy jsou zdrojem:

Čtěte také: Obsahuje vaše moč i po delší době vysoký obsah bublin? Může to znamenat zdravotní problém!

  • minerálů – vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, sodík, zinek, měď, mangan, selen
  • vitamínů – C, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, vitamin E, K, A, beta-karoten, lutein a zeaxantin

Blahodárné účinky

Pravidelnou konzumací vlašských ořechů si zajistíte hned několik pozitivních účinků. Dokonce poslouží jako prevence před vážnými onemocněními. Například dokáže snižovat hladinu cholesterolu. Odborníky je doporučován i pro snižování rizika kardiovaskulárních onemocnění, vzniku cukrovky nebo riziko vzniku rakoviny. Jeho další předností je, že se stará o zdraví mozku a nervového systému.

U žen je velmi často oblíbený z toho důvodu, že podporuje zdraví vlasů, pokožky a nehtů. Některé pozitivní účinky dokáží ocenit i muži. V případě zdravotních komplikací dokáže pomoci při zvyšování počtu spermií. Zkrátka pravidelnou konzumací vlašského ořechu uděláte pro své tělo hodně, a přitom jen jednoduše sníte hrst oříšků.