David Hampl
25 ledna, 2022
, ,

Těhotenství je požehnaný stav, který si téměř každá žena užívá a těší se na svého potomka. Bohužel ne vždy se za velkým břichem schovává tento požehnaný stav. Britka byla přesvědčena, že je těhotná. Její břicho tomu odpovídalo a nikdo o tom neměl žádné pochyby. Lidé jí dávali přednost v hromadné dopravě a žena se začala těšit, že brzy přivítá do rodiny nového člena. Pravda ale nebyla tak krásná.

Nečekaná diagnóza

Lékaři bohužel v jejím těle nenašli žádný plod. Později se ukázalo, že dítě vůbec nečekala. To, co ostatní považovali za těhotenství, bylo ve skutečnosti důsledkem nadměrné konzumace alkoholu. Ve svých 35 letech se u ní rozvinula vážná forma jaterní cirhózy. Její stav byl skutečně vážný a musela strávit hodně času v nemocnici, aby toto onemocnění přežila.

https://www.webniusy.com/

Alkoholismus místo dítěte

Žena pracovala jako barmanka a po pěti letech si již svůj život bez alkoholu nedokázala představit. Každý den dokázala vypít i tři láhve vína! Není proto žádným překvapením, že extrémně zatížila svá játra, která přestala správně pracovat. Suroviny, které mělo její tělo zpracovat, šly přímo do břicha. Díky tomu vypadala, jako kdyby čekala dítě.

Cirhóza jater způsobuje, že tkáň, která je zdravá, je postupně zjizví. Tekutina se potom zadržuje v těle, což způsobuje nárůst břicha. Vážná cirhóza jater může vést i ke smrti, protože játra jsou pro lidský organismus velmi důležité a odstraňují z našeho těla toxiny. Bez jejich funkce se to neděje a vše se hromadí v těle, které postupně chátrá.

https://www.webniusy.com/

Léčba nebyla vůbec jednoduchá

Žena musela docházet každé tři týdny do nemocnice, aby jí lékaři odstranili ze žaludku přebytečnou tekutinu. Jedná se o velmi bolestivou proceduru, během které lékaři odstraní až 12 litrů tekutiny. Žena jednoduše neměla na výběr. Tato metoda byla jedinou možnou léčbou, která ji udržovala při životě. Díky tomu si také uvědomila, že má s alkoholem velký problém a musí ho řešit. Játra se bohužel nepodařilo zachránit a bude mít zdravotní problémy do konce života!

Sdílejte článek