Vyhřeznutí ploténky můžete zvládnout pomocí spolehlivých cviků

Vyhřeznutí ploténky není nic nového. Tento zdravotní problém má mnoho lidí. Bohužel hodně lékařů po nějaké době doporučuje operaci, ale rozhodně se k takovému kroku nemusíte uchylovat. Intervertebrální kýla je posunutí části deformované meziobratlové ploténky. Vyskytuje se nejčastěji u lidí, kteří mají onemocnění jako osteochondróza.

Meziobratlové ploténky jsou výplní mezi obratli, které dodávají naší páteři pevnost a pružnost. Každý se přitom skládá z pevného obalu (vláknitý prstenec) a polotekuté náplně (pulpální jádro). Jakmile se tato výplň posune do strany, vytvoří se kýla. Ta bude tlačit na nervový systém páteře, což způsobí postiženému jedinci obrovskou bolest při každém pohybu.

Problémy se neobjeví ihned

Jakmile se vytvoří kýla, začne tlačit na nervy u výstupu páteřního kanálu. Obvykle se objeví také zánět a otok. Z tohoto důvodu nebudete cítit bolest okamžitě po onemocnění. Bude totiž trvat nějakou dobu, než se otok stáhne natolik, abyste mohli cítit tlak na nervový systém. K prasknutí vazivového prstence (tvrdého obalu) stačí někdy jen jeden špatný pohyb.

Čtěte také: Obranné mechanismy těla, která pravděpodobně neznáte

V místě praskliny se objeví tekutina, která bude vytékat z jádra a svírat nervová zakončení míchy. Meziobratlovou ploténku si můžeme představit jako balónek, který se pohybuje do stran v různých směrech, jakmile je na něj vyvinut tlak. Tímto způsobem dochází k výhřezu meziobratlové ploténky, která je velmi nepříjemná a velmi bolestivá. Naštěstí existuje sada cvičení, díky které se můžete zbavit bolesti a odstranit tento problém ze svého života.

Co se stane, když zanedbáte léčbu?

Bez správné léčby může dojít k mnoha komplikacím. Onemocnění narušuje činnost srdce, způsobuje gastritidu, nevyléčitelnou radikulitidu nebo chronickou bronchitidu. Intervertebrální kýla také narušuje krevní oběh a mozku a podporuje vznik mrtvice. Součástí léčby by měl být pitný režim, pravidelný pohyb a posílení zádového svalstva.

Jednou z možností je také operace, ale ta přinese více problémů než řešení. Potýkat se totiž můžete se zhoršenou citlivostí a motorickou aktivitou. Budete muset navíc dodržovat zvláštní režim a vyhýbat se náročnějšími cvičení. Ošetření přitom můžete udělat sami, bez léků a bez operace.

Sada cvičení na vyhřeznutou ploténku

V první řadě si lehněte na záda a střídavě pokrčujte kolena.

https://ohlyad-dnya.pro/

Poté je natáhněte rovně a střídavě je zvedejte nahoru.

https://ohlyad-dnya.pro/

Nyní pokrčte nohy v kolenou. Střídavě přitahujte chodidla k druhému koleni.

https://ohlyad-dnya.pro/

Poté se nohama pokrčenýma v kolenou snažte dotknout podlahy do strany.

https://ohlyad-dnya.pro/

Nakonec střídavě přitahujte kolena k hrudníku. Každé cvičení udělejte 8krát na každou stranu.

https://ohlyad-dnya.pro/

Tato cvičení jsou velmi jednoduchá a provádět je můžete snadno při sledování televize. Nebudete na ně přitom potřebovat nic jiného než podložku a pár minut času. Přitom se tímto způsobem můžete efektivně zbavit bolesti, která vás sužuje. Vyzkoušejte tyto cviky a zaručeně pocítíte velkou úlevu od bolesti a tlaku v oblasti páteře.

Zdroj: ohlyad-dnya.pro