David Hampl
18 září, 2020

Možná i vy patříte mezi velkou skupinu lidí, která si své ráno nedokáže představit bez šálku své oblíbené kávy. Odborníci sice doporučují pití jiných nápojů, například vody s citronovou šťávou, ale proč se kávy hned vzdávat, když ji lze jen trochu vylepšit a budete po ránu nejen plní energie, ale nová verze kávy vám pomůže zbavit se i několika přebytečných kilogramů. Co tedy do kávy přidat? Trochu zázvoru.

Jak na to?

Příprava zázvorové kávy je velmi jednoduchá. Uvařte si vaši kávu tak, jak jste zvyklí, ale místo cukru či mléka si do ní přidejte jednu čajovou lžičku zázvorového prášku. Prášek následně v kávě dobře rozmíchejte, aby se rozpustil, a vychutnejte si váš oblíbený nápoj jako obvykle. Uvidíte, že jeho pozitivními účinky na váš organismus budete mile překvapeni.

Proč pít kávu se zázvorem?

Pravidelná konzumace této kávy bude mít na váš organismus řadu pozitivních účinků, které zázvor kávě dodá. Jedním z nejdůležitějších a nejvíce patrných je zejména stimulace trávicí soustavy, kdy zázvor podpoří lepší vstřebávání živin z potravy, například z následné snídaně. Zároveň tento nápoj pomáhá předcházet nejrůznějším problémům s trávicí soustavou, jako jsou nevolnosti, průjmy či zácpa. Zázvor také pozitivně působí na metabolismus našeho organismu, přirozeně ho zrychluje, a výsledkem tak bude i rychlejší ztráta přebytečných kilogramů v případě snahy o zhubnutí.

Zázvor je známý také svými blahodárnými účinky na imunitní systém, který výrazně posiluje, neboť obsahuje velké množství látek, které mají antivirové, antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Utlumuje nejrůznější záněty, a tak účinné pomáhá například zbavit se artritidy. V neposlední řadě pravidelná konzumace zázvorové kávy zlepšuje paměť, stimuluje mozkovou aktivitu a je vynikajícím prostředkem ke zmírnění stresu. Zázvor zároveň snižuje hladinu cholesterolu, a pomáhá tak snižovat riziko vzniku různých kardiovaskulárních onemocnění.

Sdílejte článek