Z jakých důvodů se ženatí muži zamilují do jiné ženy?

Všichni sníme o tom, že budete spokojeni ve vztahu, který bude plný lásky a skončí dlouhým, a hlavně šťastným manželstvím. Bohužel ve většině případů tomu tak není a po několika letech velká láska skončí. Mnohokrát se stane, že se jeden nebo druhý zamiluje do někoho jiného, a rozhodne se rozvést nebo se s danou osobou rozejít. Statistiky ukazují, že to jsou častěji muži, kdo odchází z manželství.

Proč muži hledají jinde, když jsou ženatí se svou životní láskou?

Existuje několik důvodů, proč si ženatí muži hledají novou lásku jinde. I když jsou vlastně ženatí se svou životní partnerkou, se kterou chtěli původní strávit celý život. Hlavní důvody najdete právě v článku, který objasní jejich chování, které může být mnohdy nepředvídatelné. Je například normální, že má muž přátelé, i když je ženatý. Každý občas potřebuje vypadnout z bytu nebo domu a užít si ve společnosti těch, kteří ho mají rádi. Bohužel, velmi často se stane, že přátelství se ženou vyústí v lásku. Fyzická přitažlivost tu hraje velmi důležitou roli.

Muž, který se ožení, ale následně kouká po jiných a zamiluje se, nemusí být ještě emočně vyzrálý na takový závazek. Možná daný muž netuší, do čeho se žene, možná netuší, jaká je to zodpovědnost být v manželském svazku. Může propadnout panice, že si ještě v životě tolik neužil, a snaží se najít jinou ženu, kterou bude moci milovat. Nejsou to jen ženy, které nevědí, co chtějí. Také muži mohou šlápnout vedle. Jestli mu nedáte to, co opravdu chce, snadno si najde cestu k jiné ženě. Je ale možné, že u ní najde znovu jen část toho, co hledá. Pokud je váš manžel typ takového člověk, je velmi malá šance, že se něco změní.

Čtěte také: Otec dítěte je nevyléčitelně nemocný, ale jeden zázrak ještě stihne

Muži vedle sebe potřebují pozitivní ženu

V každém vztahu se najde doba, kdy je jeden z páru smutný. Pro muže je ale velmi důležité, aby po svém boku měli veselou a pozitivní ženu, která nebude na všem hledat negativa. Jestli toužíte po vřelosti, ale v manželství se vám ji nedostává, je nasnadě, že budete hledat jinou ženu, která má ty vlastnosti, které chcete, aby měla. Manželství pro hodně lidí znamená stabilitu. Je to ale také stereotyp, který může celý vztah pohřbít. Proto je nutné o vztah pečovat, starat se o něj, abyste do monotónnosti nezapadli. Jestli ve vašem vztahu nebude žádné vzrušení, muž bude hledat jinde.

Pokud máte v manželství problémy, které se nedaří vyřešit, může to mít velký vliv na ego muže. Bude si připadat zbytečný, bude si myslet, že jeho manželství neprobíhá tak, jak si představoval. Útěchu může hledat v náručí jiné ženy. Jestli máte v manželství problémy, které nějakou dobu přetrvávají a nemají tendence se vyřešit, možná bude nejlepší vztah ukončit. Někteří muži také touží po uznání, poděkování, podpoře. Bohužel, pokud se jim něčeho takového nedostává, budou hledat jinde. Nová žena ho uvidí pouze v pozitivním světle a muž se bude znovu cítit jako pán tvorstva.