Zbavte se bolesti kloubů tímto domácím lékem z kurkumy a zázvoru

V době, kdy léky proti bolesti ještě nebyly volně k dostání v supermarketech či lékárnách, používali lidé proti svým zdravotním neduhy prostředky, které se běžně vyskytovaly v přírodě. I v současnosti je mnoho léků, které užíváme, přírodního původu.

S vedlejšími účinky způsobenými léky na předpis se setkala většina z nás. Proto raději hledáme alternativní přírodní prostředky, které nám pomohou se zdravotních komplikací zbavit. Jednou z často používaných metod je využití koření. V této oblasti je velmi účinná kurkuma, která bývá označována jako „zázračný lék“ proti bolesti kloubů.

Na chemii zapomeňte, pomůže vám příroda

Studie publikovaná roku 2009 zjistila, že konzumace pouhých 2 gramů kurkumy denně po dobu 6 týdnů zmírní u pacientů trpících osteoartrózou kolene bolesti stejným způsobem jako vysoká dávka ibuprofenu (ekvivalent 800 mg denně). Onou zázračnou složkou je účinná látka kurkumin. Ten funguje jako antioxidant a působí protizánětlivě. A právě jeho protizánětlivé účinky pomáhají při léčbě celé řady onemocnění.

Čtěte také: Jaké příznaky na rukou mohou signalizovat rakovinu

Osteoartrózu zcela vyléčit nelze. Příznaky s ní spojené lze alespoň účinně zmírnit. Jedním z populárních přírodních léků na bolesti kloubů je konkrétně kombinace kurkumy se zázvorem.

Tip na použití

Kořen kurkumy nastrouhejte, dokud nevznikne prášek. Dále nastrouhejte malý kousek zázvoru (asi 2 cm) a obojí promíchejte ručně nebo v mixéru. Asi 200 ml vody doveďte k bodu varu. Nalijte kurkumový prášek a dobře promíchejte. Vzniklý nápoj nechejte několik minut odpočívat. Konzumujte jej jako normální bylinkový čaj.

Vzhledem ke svým protizánětlivým schopnostem a absenci jakýchkoliv nežádoucích účinků, používá se sušený či mletý kořen kurkumy při léčbě celé řady zdravotních problémů. Účinně tlumí zánět, pomáhá při kožních problémech, přispívá k normální činnosti jater účinky má i při hubnutí. Používá se také k navození psychické pohody.