Tuk na břiše není jen nevzhledný, ale především je spojen s různými nemocemi. Je to ten nejškodlivější tuk v našem těle. Už jste vyzkoušeli různé druhy cviků, vyhýbáte se nezdravému jídlu a alkoholu a stejně nevidíte výsledky? Naštěstí existují způsoby, jak získat ploché bříško zpět. Vyzkoušejte následující tipy a spalte břišní tuk již za jeden týden!

1.     Zařaďte do své každodenní rutiny aerobní cvičení

Pokud chcete rychle spalovat tuky, neobejdete se bez kardio cvičení. Studie zjistily, že toto je nejúčinnější forma cvičení ke snížení obsahu břišního tuku. Spálením mnoha kalorií se zlepší vaše celkové zdraví. Začněte proto s intenzivním cvičením. Pro začátek postačí rychlá chůze, pokročilejší mohou zařadit běh, aerobik, jízdu na kole nebo i plavání. Mějte na paměti, že nejdůležitější je vytrvalost a pravidelnost.

2.     Omezte množství rafinovaných sacharidů

Lidé, kteří se chtějí zbavit břišního tuku a mít dobré metabolické zdraví, by měli snížit (nebo ještě lépe úplně vynechat) konzumaci rafinovaných sacharidů. Není nutné dodržovat přísnou dietu s nízkým obsahem sacharidů nebo všechny sacharidy úplně vynechávat. Postačí, když rafinované (zpracované) sacharidy nahradíte nezpracovanými. Místo bílého chleba a bílé rýže kupte celozrnnou variantu, sladké limonády nahraďte sodovkou nebo minerální vodou.

3.     Přidejte do svého jídelníčku tučné ryby

Tučné ryby, jako například losos, tuňák, makrela nebo sardinky, jsou vysoce kvalitní bílkoviny a bohatý zdroj omega-3 mastných kyselin. Konzumace těchto ryb 2–3 týdně snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob a pomáhají spálit tuky. Studie dokazují, že omega-3 mastné kyseliny mají schopnost snižovat tzv. viscelární tuk kolem břicha.

4.     Začněte svůj den snídaní s vysokým obsahem bílkovin

Jestli máte tendenci vynechávat snídani, přestaňte s tím. Snídaně je opravdu základ dne. Začněte svůj den řeckým jogurtem, bílkovinové smoothies, míchanými vaječnými bílky nebo ovesnou kaší. Díky snídani plné bílkovin se budete cítit plní až do oběda. Proteiny zrychlují metabolismus a zároveň během hubnutí zachovávají svalovou hmotu. Přidejte bílkoviny i do jídla k obědu a večeři. Skvělým zdrojem jsou vejce, kuřecí maso, fazole nebo mléčné výrobky.

5.     Pijte dostatek vody

Hydratace je důležitá nejen při hubnutí, ale pro vaše celkové zdraví. Chcete-li spálit co nejvíce kalorií, pijte 3-4 litry neslazených nápojů denně. Také pití těsně před jídlem snižuje chuť k jídlu a příjem kalorií. Pití teplé vody s citronem ráno na lačný žaludek pomáhá nastartovat metabolismus a podpořit trávicí systém.

6.     Snižte příjem soli

Konzumovaná sůl způsobuje zadržování vody v těle a vaše břicho vypadá nafouklé. Při nákupu potravin důkladně čtěte štítky s nutričními hodnotami a ujistěte se, že tam není uvedena vysoká hodnota sodíku.

7.     Konzumujte rozpustnou vlákninu

Podobně jako u bílkovin se díky rozpustné vláknině budete cítit na několik hodin plní. Nebude vás tak honit mlsná a nebudete konzumovat zbytečné kalorie navíc. Rozpustná vláknina absorbuje vodu a vytváří gel, který snižuje vstřebávání tuků. Najdete ji v ořeších, semínkách nebo fazolích.

Sdílejte článek