Zdravotní přínosy obyčejného banánu, které musíte znát

Banány jsou nejen nejoblíbenější, ale také extrémně zdravé ovoce. Obsahuje tři druhy cukru, hodně vlákniny, vitamínů a minerálů. Navíc obsahují také živiny, které vám pomohou s mnoha nemocemi. Poradíme vám, kdy vám toto tropické ovoce pomůže mnohem více než prášky z lékárny. Při pravidelné konzumaci se můžete těšit na mnoho zdravotních benefitů.

Nadýmání, zácpa a stres

Banány obsahují pektin, který patří mezi nejdůležitější složky tohoto ovoce. Stimuluje vylučování toxinů a těžkých kovů z těla. Pomáhá také trávení a snižuje nadýmání. Vláknina navíc působí blahodárně na váš trávicí systém. Stres je všude kolem nás a způsobuje na našem zdraví obrovské následky. Banány sníží stres v organismu.

shutterstock.com

Vysoký krevní tlak a menstruace

Nadměrný příjem sodíku a nedostatek draslíku bude mít špatný vliv na vaše zdraví a krevní tlak. Z tohoto důvodu jsou banány v jídelníčku tak důležité. Odborníci doporučují, abyste si banán dali vždy ráno k snídani. Díky tomu vám vydrží krevní tlak v rovnováze po celý den. Banány obsahují také vitamín B6, což ovlivňuje cukr v krvi. Navíc vám to pomůže s premenstruačními příznaky.

Čtěte také: Úžasná metoda pro lehčí nohy po náročném pracovním dni

Deprese a chuť k jídlu

Banány samozřejmě neléčí deprese, ale stimuluje serotonin, který je známý jako hormon štěstí. Proto se po jeho konzumaci budete cítit klidnější a šťastnější. Navíc potlačuje chuť k jídlu, takže s ním můžete dokonce i zhubnout. Při hubnutí si můžete klidně na banánech pochutnat, aniž byste se obávali negativních účinků. Uvidíte, že nebudete mít takový hlad.

Vitamín C, astma a rakovina

Obrovské množství vitamínu C si zajistíte právě s tímto ovocem. Navíc se jedná o antioxidant, který bude neutralizovat volné radikály. Astma trápí mnoho lidí, včetně dětí. Děti, které jedly jeden banán denně, mají o 34 % nižší šanci na vznik astmatu. Budete se divit, ale banány působí také jako prevence rakoviny. Podobně působí také pomeranče nebo pomerančový džus.

Zdroj: newsitamea.gr