Zdravotní sestra darovala vlastní ledvinu malému chlapci

Bodie Hall je roční chlapec, který bude celý život vděčný jedné obětavé zdravotní sestře. Zachránila mu totiž život. Dítě se narodilo ve vážném zdravotním stavu. Jeho tělo uvolňuje příliš mnoho bílkovin v moči. To způsobuje, že mu selhávají ledviny, a proto se ihned dostal na seznam pro transplantaci ledviny. Bohužel seznam je dlouhý a chlapec velmi malý.

positivevibration.guru

Dárcovství orgánů je velmi důležité

Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale darování plazmy, krve nebo orgánů může někomu zachránit život. Seznamy pro transplantace různých orgánů jsou velmi dlouhé a dárců i vhodných orgánů je velmi málo. Obzvlášť, když se jedná o malé děti. Bohužel i malé děti se mohou dostat do situace, kdy orgán doopravdy potřebují. A není nic lepšího, než zachránit život malému, nevinnému dítěti.

Chlapci selhávaly ledviny

Rodina byla naprosto zoufalá, protože transplantaci potřeboval v době největší pandemie, kdy se všechny operace odkládaly. Šance, že se pro něj najde vhodný orgán, byla téměř nulová. Vypadalo to, že Bodie nemá šanci na přežití. Potom se stal zázrak. Tím zázrakem byla mladá zdravotní sestra, která soucítila s náročnou situací chlapce i jeho rodiny. A rozhodla se, že jim pomůže.

Čtěte také: Umírající muž se rychle ožení se snoubenkou na nemocničním lůžku poté, co utrpěl zástavu srdce… a pak dostane dokonalý svatební dar

positivevibration.guru

Zdravotní sestra se rozhodla zasáhnout

Taylor Pikkarainen byla ve správnou chvíli na správném místě. O situaci malého chlapce se dozvěděla od jiné sestry. Jakmile se dozvěděla, že je pro operaci kompatibilní, ihned kontaktovala jeho rodinu. Rozhodla se darovat jednu ze svých ledvin malému Bodiemu a zachránit mu život. Darování ani transplantace nejsou jednoduché operace, ale tato odvážná sestra se toho nebála.

Chlapci se daří velmi dobře

Naštěstí operace proběhla velmi dobře a chlapec má nyní šanci na normální život. Jeho rodina nemohla uvěřit, že to pro ně udělala naprosto cizí žena. Podle ní to byla její povinnost, protože její prací je záchrana životů. Bodie má novou ledvinu nyní již 3 roky a daří se mu velmi dobře. Kdyby mu Taylor nedarovala svou ledvinu, možná by chlapec již nebyl naživu. Jeho rodina je jí velmi vděčná!

Zdroj: positivevibration.guru