Také slupka z citronu je plná prospěšných látek. Naučíme vás je využívat

[no_pagination]

Citrón je jedním z nejoblíbenějších plodů na světě. Je bohatý na vitamín C, antioxidanty a nezbytné živiny, které jsou nutné pro správné zdraví. Citrón je používán k doplnění chuti připravovaného jídla, ale již před sto lety byl používán i pro své léčivé vlastnosti.

Ideální v době nemocí

Toto citrusové ovoce posiluje Váš imunitní systém a pomůže Vám se zotavit z chřipky, nachlazení a infekce. Přestože jsou citróny kyselé chuti, plody mají zásaditou povahu a vyrovnávají Vaše pH. Jsou také silným detoxikačním činidlem a diuretikem, který dokáže vyčistit Vaše tělo od škodlivých toxinů. Dnes Vám ukážeme, jak mohou být citronové slupky použity ke snížení bolesti kloubů.

Čtěte také: Ověřená dieta, díky které můžete zhubnout až 10 kg za dva týdny!

Na něco se zapomíná

Mnoho lidí denně používá citrón, ale jen zřídka někdo ví, jak získat většinu jeho přínosů pro své zdraví. Největší výhody citrónu nejsou skryty v jeho dužině, ale ve slupce. Nicméně, i přesto většina lidí vyhazuje právě slupku do koše, což je velká chyba s ohledem na to, jak moc je právě slupka přínosná. Používá-li se správně, citrónové slupky mohou eliminovat bolesti hlavy a pomáhají porazit i další nemoci a zdravotní stavy. Dnes Vám ukážeme skvělou směs citronových, olivových a eukalyptových olejů, které Vám pomohou eliminovat četné nemoci.

Co budete potřebovat?

  • 2 větší citróny
  • 1 šálek olivového oleje
  • 5 listů eukalyptu
  • skleněnou láhev

Jak na to?

  1. Nejprve oloupejte citróny a umístěte je i se slupkami do skleněné nádoby.
  2. Tam poté přidejte i olivový olej a eukalyptové listy.
  3. Nádobu těsně uzavřete a nechte směs odležet po dobu 2 týdnů. Občas ji protřepte.
  4. Po 2 týdnech namočte do směsi gázu a tu aplikujte na postižené místo.
  5. Vaše bolest brzy zmizí!

Zdroj fotografií: freepik.com